Австралія розпочала термінову місію з порятунку дослідника Антарктиди
Австралія почала термінову операцію з порятунку дослідника з прогресуючим захворюванням із своєї віддаленої антарктичної станції «Кейсі».
Про це повідомляє BBC.
Криголам під назвою Nuyina вийшов з австралійського штату Тасманія минулого тижня. Він має подолати тисячі кілометрів, щоб дістатися до станції. Авіарятувальну службу вирішити не відправляти через суворі погодні умови.
В Австралійській антарктичній програмі розповіли, що дослідник, австралієць, потребує спеціального лікування, але не вказали деталі про його стан.
На підготовку криголама для цієї місії, включно з оснащенням судна вертольотами, пішли тижні.
Евакуація по повітрю була неможлива, оскільки сусідній аеродром Вілкінс біля «Кейсі» має крижану злітно-посадкову смугу, яка під час суворої зими часто стає непридатною до використання. Для її підготовки знадобилися б тижні, а криголам зможе доправитися набагато швидше.
Дослідницька станція «Кейсі» розташована майже за 3,5 тисячі кілометрів від Тасманії і є однією з трьох постійних антарктичних станцій країни.
Криголам Nuyina, будівництво якого коштувало 350 млн доларів, має максимальну швидкість близько 30 кілометрів за годину, тобто, повну відстань він подолає за кілька днів.
Медичні засоби на дослідницькій станції обмежені. Узимку, коли умови найважчі, там живуть лише близько 20 людей.
Нелегка місія дослідників
Австралія вимагає від усіх дослідників, які відправляються в Антарктиду, проходити тривалі медичні огляди перед відправленням.
Евакуація з однієї з найбільш негостинних ділянок планети часто є складною, дорогою, небезпечною та може потребувати допомоги міжнародних партнерів.
Наприклад, у грудні 2020 року Австралії довелося просити про допомогу в США та Китаю для евакуації свого експедитора. Раніше того ж року австралійський Airbus A319 був відправлений на станцію «Мак-Мердо» для евакуації хворого американця.