Австрія блокує 12-й пакет санкцій проти рф, бо хоче виключення банку Raiffeisen зі списку спонсорів війни — Reuters

Австрія блокує підписання нового пакета санкцій Європейського Союзу проти росії, оскільки вимагає виключення Raiffeisen Bank International з українського списку «Міжнародні спонсори війни» від НАЗК.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела.

У жовтні міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг відкрито розкритикував чорний список Національного агентства з питань запобігання корупції на зустрічі європейських міністрів у Києві, розповів співрозмовник Reuters.

Також, за даними джерел видання, австрійські посадовці висловлювали свою стурбованість щодо цього переліку в Брюсселі, зокрема на зустрічах офіційних осіб і дипломатів ЄС протягом останніх тижнів. А представники австрійського банку зустрічалися з представниками НАЗК, щоб обговорити, як вивести групу Raiffeisen з нього.

«Ми вважаємо несправедливим те, що ми у списку», — заявив речник банку.

Зазначається, що Raiffeisen — єдина австрійська компанія в списку від НАЗК. Хоча цей чорний список не має юридичної сили, він символічно важливий, оскільки посилює громадський тиск на Raiffeisen, щоб той вийшов з рф, вказує видання.

Попри те, що Австрія публічно підтримує Україну, Reuters стверджує, що держава не хоче повністю розривати десятирічні зв’язки з росією і вважає, що відносини все ще можна відновити.

Нагадаємо, Raiffeisen Bank International оголосив, що планує виокремити свій російський бізнес до вересня 2023 року, а втім, цього досі не відбулося.

Наразі у рф банк має близько 2600 корпоративних клієнтів, 4 мільйони власників місцевих рахунків і 10 тисяч співробітників, пише Reuters.

Новий пакет санкцій ЄС проти росії

12 грудня Reuters написав, що країни Європейського Союзу наблизилися до погодження 12-го пакета санкцій проти росії. Нові обмеження стосуються насамперед заборони на імпорт алмазів, а також повинні ускладнити обхід санкцій на російську нафту. Також пакет міститиме «пом'якшену» заборону на продаж старих нафтових танкерів.

А от офіційно пропозиції щодо 12-го пакета санкцій проти росії до Ради ЄС подали ще в листопаді.

Тоді високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель разом із Єврокомісією запропонували:

  • запровадити санкції проти ще понад 120 фізичних та юридичних осіб за їхню роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України;
  • ухвалити нові заборони на імпорт та експорт;
  • посилити «стелю» цін на нафту та протидію обходу санкцій ЄС.