Австрія та Данія розповіли, за яких умов підтримають статус кандидата в ЄС для України
Австрія готова підтримати надання Україні статус кандидата у члени ЄС лише за умови, якщо таке ж рішення ухвалять щодо Молдови та країн Західних Балкан. Водночас Данія ухвалюватиме рішення з огляду на висновок Єврокомісії.
Про це повідомили канцлер Австрії Карл Негаммер, якого цитує «Укрінформ» з посиланням на APA, а також міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод, якого цитує «Європейська правда».
Так, Кофод зазначив, що Данія підтримує європейське прагнення України, проте для остаточного рішення щодо кандидатства очікує на висновок Єврокомісії.
«Зараз ми очікуємо висновку Європейської комісії щодо того, наскільки Україна відповідає критеріям, необхідним для продовження процесу», — розповів Кофод.
Він також наголосив, що Данія «повністю зосереджена на допомозі Україні» у реформах, необхідних для отримання статусу кандидата та зближення з ЄС. «Україна належить до європейської родини», — вважає міністр.
Також канцлер Австрії Карл Негаммер прокоментував свої переговори з президентом росії володимиром путіним: каже, що для припинення війни необхідно говорити з усіма її сторонами.
Що передувало?
Канцлер Австрії Карл Негаммер раніше заявляв, що повний швидкий вступ України до Євросоюзу наразі неможливий, оскільки країна бореться за своє політичне та територіальне виживання.
На його думку, ЄС має створити «європейську підготовчу зону», яка дозволить країнам зміцнювати співпрацю та краще адаптуватися до стандартів ЄС. Негаммер заявив, що Австрія йшла подібним шляхом протягом десятиліть з європейськими угодами про вільну торгівлю, перш ніж приєднатися до ЄС.
Також агентство Bloomberg писало, що Данія та Нідерланди теж не підтримують надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу. Дипломати Данії нібито вважають, що Україна недостатньо відповідає критеріям, пов’язаним зі стабільністю інститутів демократії, верховенства права, прав людини та захисту меншин.
На думку Данії, Києву потрібно буде «фундаментально вдосконалити свою законодавчу та інституційну базу», щоб прогресувати у всіх цих сферах, йдеться у дипломатичній записці.
Зближення України та ЄС
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. 1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.
Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.
Водночас лідери Франції, Німеччини та Австрії заявляють, що вступ України в ЄС може тривати роками та пропонували організувати інші форми співпраці.
Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський вкотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі. Представники Європейської Ради обговорять надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС під час саміту 23-24 червня.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.