Автору фейкової «Дії» вирішили дати шанс виправитися: до суду він попрацює на уряд
21—річному хлопцю, який створив фейкову копію застосунку «Дія», вирішили дати шанс виправитися. У Мінцифрі кажуть, що до суду він працюватиме над кількома соціально—значущими проєктами.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Він розповів, що після допису про автора фейкової «Дії» з ним зв'язався Антон Геращенко. Для Федорова організували зустріч із розробником програми, там оцінили запропоновану ідею про перевиховання порушника.
Тепер хлопець працюватиме над дизайном соціальної реклами з кампаніями за вакцинацію та проти вживання молоддю алкоголю, які потім оприлюднять. За його роботою стежитиме спеціально призначений куратор.
«У людей сформувався образ, що хакери, зламувачі та шахраї в інтернеті ㅡ це анархісти в масці Гая Фокса, які хочуть повалити якийсь світовий уряд і занурити світ у неконтрольований хаос. Реальність зовсім інша. Переді мною сидів 21-річний хлопець. Трохи сором'язливий, але дуже розумний, начитаний. Вже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати і сам збирає весь дизайн у Figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитись», ㅡ пише Федоров.
Однак він заявив, що хлопець все одно має отримати покарання за розробку фейкової копії застосунку. Яке саме ㅡ вирішить суд.
«Ми плануємо низку проєктів для відкриття можливостей розвитку молодим хлопцям. І не намагайтеся більше нічого підробляти. Цей канал потрапляння до Мінцифри більше не працює», ㅡ вказав міністр.
Що передувало?
В Україні почали продавати фейковий додаток «Дія», у якому є COVID-сертифікат і можна вказати свій несправжній вік. Але у Мінцифрі заявили, що підробка не валідується через QR-код.
Фейковий додаток існував для Android. Його можна було завантажити й установити лише за посиланням, а не через офіційний магазин додатків Google Play.
Пізніше викрили його автора: 21-річний хлопець сам розробив застосунок зі схожим дизайном, у якому можна було створити будь-який документ — від паспорта до сертифіката про вакцинацію проти COVID-19.
Федоров зазначав, що користувачів фейкового застосунку можуть притягнути до кримінальної відповідальності за підроблення документів. За це може загрожувати до 17 тисяч гривень штрафу, арешт, обмеження й навіть позбавлення волі.
Офіційний застосунок «Дія» можна завантажити лише у Play Market та App Store, а перевірити справжність документів — через QR-код або штрихкод.