Байден запропонував зміни, які підвищують шанси ухвалення допомоги Україні — Bloomberg
Президент США Джо Байден запропонував зміни до прикордонної політики в законопроєкті про допомогу Україні та Ізраїлю, які підвищують перспективи двопартійної угоди.
Про це повідомляє Bloomberg.
Республіканці зустрілися за закритими дверима, щоб оцінити усну пропозицію, яка з’явилася після майже двогодинної зустрічі міністра внутрішньої безпеки Алехандро Майоркаса з сенаторами ввечері 12 грудня.
За словами сенатора-республіканця Тома Тілліса, ця пропозиція дасть президентові ширші повноваження щодо депортації мігрантів, як тільки певна кількість нелегалів перетнуть кордон. Але радикальні республіканці вважають цю ідею надто м'якою.
«Тепер, коли Білий дім втрутився, ця мертва точка трохи зрушилась», — сказав після брифінгу республіканець Джей Ді Венс про пропозицію Байдена.
Наразі сенатори-республіканці зважують імміграційну пропозицію Байдена. Тілліс, який є ключовим учасником переговорів, зазначив, що республіканці повинні «наростити трохи м’яса» до пропозицій Білого дому та «перевірити, серйозні вони чи ні».
Республіканці в Сенаті та Палаті представників вимагають посилити контроль за імміграцією для схвалення пакета допомоги на додаткові 106 млрд доларів, із яких понад 61 млрд передбачаються для України.
Більше контексту
У Білому домі попередили, що виділена Україні допомога буде вичерпана до кінця року. Президент США Джо Байден ще у жовтні подав до Конгресу запит на виділення 106 млрд доларів, із яких понад 61 млрд передбачаються для України, здебільшого для закупівлі зброї у США. Решта коштів із пакета передбачається для Ізраїлю, допомоги Азійсько-Тихоокеанському регіону, гуманітарних заходів у Секторі Гази тощо.
Запит Байдена досі не схвалили через політичні суперечки та незгоду республіканців голосувати за це, доки до пакета не внесуть їхні ініціативи. До цього республіканці вже двічі відмовлялися внести військову допомогу Україні в тимчасові законопроєкти про витрати, щоб забезпечити фінансування американського уряду цієї осені.
У Сенаті США 7 грудня винесення на розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню не набрало достатньої кількості голосів.