Байден заявив, що не буде спрощувати вимоги вступу України в НАТО
Президент США Джо Байден заявив, що не планує спрощувати вимоги приєднання України до НАТО.
Про це пише CNN.
Коли в Байдена запитали, чи планує він спрощувати вступ, президент відповів: «Ні. Тому що вони мають відповідати тим самим стандартам. Тож я не збираюся спрощувати».
За словами американського лідера, Україна зробила все, що пов'язане з демонстрацією здатності до військової координації. «Але є низка питань, чи безпечна їхня система? Вона не корумпована? Чи відповідає вона всім стандартам, яким відповідає будь-яка інша країна НАТО? Я гадаю, що це буде. Я гадаю, що може. Але це не автоматично», — сказав Байден.
Нагадаємо, 14 червня видання New York Times повідомило, що серед країн-членів НАТО спалахнула дискусія, яка чинить тиск на президента США Джо Байдена, щоб той підтримав прискорення набуття Україною членства в Альянсі.
Шістнадцятого червня CNN написало, що Байден не проти прибрати з перешкод для вступу України до НАТО План дій щодо членства. Цього ж дня Politico теж зазначало, що серед членів НАТО зростає підтримка того, щоб не вимагати від України виконання ПДЧ.
Вступ України до НАТО
Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня 2022 року підписали заявку на вступ України до НАТО у пришвидшеному порядку.
Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу. Четвертого квітня після тривалих переговорів із Туреччиною 31-ю країною-членом НАТО офіційно стала Фінляндія. Швеція, яка подавала заявку на вступ одночасно з Фінляндією, досі не набула членства через позицію Угорщини й Туреччини.
Станом на початок червня 2023 року членство України в НАТО підтримали 19 країн: Албанія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Франція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Польща, Румунія, Норвегія, Велика Британія і США.
Голови парламентських комітетів із закордонних справ цих країн закликають надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в липні головним питанням на черговому саміті НАТО у Вільнюсі буде рух України до членства в Альянсі. Посадовець уважає, що на саміті Альянс має ухвалити політичне рішення, яке або безпосередньо визначить графік вступу України, або зобов’яже представити цей графік до кінця 2023 року.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ підтвердив, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».