Балтійські країни вирішили запросити до себе більше військових НАТО для стримування Росії
Балтійські країни почали переговори щодо збільшення кількості військових НАТО на своїй території. Так вирішили зробити для стримування ймовірної російської агресії.
Про це заявила прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас, цитує Reuters.
«Якщо ви подивитеся на карту, країни Балтії — це півострів НАТО, тому ми маємо свої турботи», — сказала Каллас.
Про таку ідею заговорив і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після переговорів із Росією. За його словами, Альянс розгляне можливість розширити присутність у своїй східній частині у разі нового вторгнення Росії в Україну.
Наразі в Естонії, Литві та Латвії перебувають по 1000 військових НАТО. Їх там розмістили у 2014 році — після початку збройної агресії Росії проти України.
Що за переговори?
Зустріч у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 12 січня стала другими переговорами з Росією протягом тижня. 10 січня в Женеві відбулися переговори між делегаціями США та Росії щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу.
Після переговорів у Міноборони РФ заявили, що відносини між Росією та НАТО наразі перебувають на критично низькому рівні. Альянс звинувачують у нібито ігноруванні пропозицій щодо деескалації ситуації.
Серед таких пропозицій — не розширювати Альянс на схід і не включати до нього держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.
Окрім того, Росія вимагає від держав-членів НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, не розміщувати додаткові збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи тощо.
Водночас у НАТО після переговорів підтвердили важливість діалогу, але запевняють, що йти на компроміс із вимогами Росії не будуть. Наприклад, в Альянсі не обіцятимуть не розширюватись, оскільки «кожна країна може самостійно обрати свій безпековий шлях».