BBC отримало рекордну кількість скарг від глядачів через «занадто детальне» висвітлення смерті принца Філіпа ㅡ ЗМІ

Британська служба мовлення BBC отримала понад 100 тисяч скарг від глядачів через занадто детальне висвітлення смерті чоловіка королеви Єлизавети ІІㅡ принца Філіпа. Це стало рекордом із кількості скарг на британському телебаченні.

Про це пише The Guardian із посиланням на дані журналу скарг BBC.

9 квітня, коли стало відомо про смерть принца Філіпа, телеканали BBC One та BBC Two присвятили цій темі вечірні програми, щоб ушанувати чоловіка королеви. Але глядачі такі старання не оцінили. Всього, за даними видання, до британського мовника зі скаргами звернулися щонайменше 110 994 людини.

Наприклад, в одному зі звернень глядач написав, що висвітлення цієї події зайняло весь вечірній ефір, перекривши всі інші теми, зокрема й пандемії. У скарзі було вказано, що певна увага до смерті була виправданою, «але не настільки». В іншому зверненні скаржилися на те, що про смерть Філіпа йшлося на всіх каналах.

За кілька годин після смерті принца кількість скарг стала такою великою, що BBC створила спеціальну форму для них, щоби хоч якось упорядкувати процес. Пізніше її закрили, тож людям стало важче висловлювати своє невдоволення.

Окрім смерті принца Філіпа, таку реакцію викликала лише трансляція ВВС у 2005 році мюзиклу «Джеррі Спрінгер: Опера» з нецензурною лексикою та закидами щодо християнства. Тоді мовник отримав близько 63 тисяч скарг.

Однак не всі скарги, які BBC отримало зараз, стосувалися саме детального висвітлення смерті принца Філіпа. Так, майже 400 людей поскаржилися через виступ принца Ендрю, другого сина Єлизавети ІІ та Філіпа. Ще 233 людини скаржились, що ведучі ВВС вдягли «недостатньо шанобливий одяг», а 116 людей поскаржилися, що тему смерті Філіпа висвітлювали «занадто мало».

Чоловік королеви Великої Британії Єлизавети II принц Філіп помер 9 квітня у Віндзорському замку. У червні йому мало виповнитися 100 років.

Принц Філіп мав титул герцога Единбурзького. Він одружився з Єлизаветою в 1947 році — за п’ять років до того, як вона зійшла на престол. Він був найстарішим членом королівського подружжя у світі.

Раніше Філіп служив у військово-морських силах Великої Британії. У серпні 2017 року він відійшов від виконання королівських обов’язків через поважний вік. За своє життя Філіп одноосібно брав участь у понад 22 тисячах заходів королівського рівня.

Відтоді він відвідав лише кілька публічних заходів разом із весіллям принца Гаррі й Меган Маркл і секретним соціально дистанційованим одруженням принцеси Беатріс та Едоардо Мапеллі Моцці в липні 2020 року.