«Бебісітери президента»: як не посваритися через політику?

Герої серіалу «Бебісітери президента» продовжують розбиратися із українською політичною реальністю. У четвертому епізоді Саша, Маґда, Олег Родіон, Женя та Олег з’ясовують, чи варто сперечатися із близькими людьми через різні політичні погляди. Довелося поговорити з батьками та друзями про політику, чого дехто з героїв робити категорично не любить. Спойлер: ніхто не посварився, все добре.

Олег Родіон і Мама

Не було жодної серії «Бебісітерів президента», у якій Олег Родіон не згадував би про свою маму. Очевидно, що нам було дуже цікаво із нею познайомитися. Після переїзду з Донецька Олег з мамою жили разом півтора роки. Нині хлопець мешкає окремо, до мами навідується раз на кілька тижнів. Вона пакує йому з собою сумки із консервацією та пирогами, як це зазвичай буває із мамами. Перед нашим візитом Олег категорично сказав: «Про політику говорити не будемо». Проте вечірні посиденьки за чаєм без подібних розмов не обійшлися. «У нормальній країні я не повинна цікавитися політикою. Ми жили в Донецьку, хіба я цікавилася нею? Вона мені не потрібна була. Але ця політика прийшла до нашого дому», — говорить мама Олега. «Досвід нашої родини показує: не дивлячись на всі проблеми і політичну ситуацію, варто продовжувати жити далі, розвиватися і працювати. Політика — це не те, на що варто витрачати свій час», — говорить Олег.

Громадське

Женя і Катя

Для зустрічі зі своєю подругою Женя одягнув піджак, краватку та значок у вигляді прапора України, який йому вручив місцевий чиновник. Колись Женя мав почуття до Каті, але далі епічного освідчення в МакДональдзі справа не пішла: тепер вони друзі, і Катя говорить, що Женя — один із найближчих їй людей. «Катя постійно намагається знайти мені дівчину», — говорить Женя, і Катя дійсно старанно рекламує свого друга. Аби обговорити політику в цілому і конкретних кандидатів зокрема, Катя і Євгеній пішли до Музею непотрібних речей: герої вирішили пошукати українських політиків серед завалів живописного непотребу. Катя, як і Женя, вважає, що одна із основних проблем виборів — відсутність адекватних кандидатів, які б взаємодіяли з молоддю. «Останній тиждень мене терзають сумніви про те, чи правильний вибір я зроблю на виборах. Це велика відповідальність. А що буде, коли я оберу не того президента?», — говорить Женя.

Громадське

Олег і тусовка

Напередодні 8 березня у Попасній чути вибухи, Олег звично жартує: «Та, то святкові салюти». Своїй дівчині Лізі подарував золоту каблучку, а мамі з бабусею замовив вхідні двері. Щоб проаналізувати передвиборчу програму Володимира Зеленського, свого «підопічного» у проекті, вирішує піти в гості до друзів. Із батьками політику обговорювати не хоче, тим паче у святковий день. «У них своя думка, а у мене — своя. Я не хочу сваритися з рідними про це, тому спеціально цю тему не розвиваю», — каже Олег.

Серед друзів виникає дискусія про Зеленського, Порошенка, їхні бізнеси та про те, що таке «любити країну». «Якщо Зеленський зараз кине молодь, то вони ніколи вже не голосуватимуть. Будуть думати, що це все куплене і продажне», — підсумовує Олег, і друзі йдуть святкувати 8 березня.

Громадське

Маґда і тато

Тато вчить Маґду їздити на машині. Хоч дівчина відходила заняття в автошколі, все одно з татом їздити краще: «Він має до мене терпеливість, на відміну від інструкторів», — говорить вона. Дорогою додому, Маґда питає в тата-священика, що він говорить своїм парафіянам про те, за кого варто голосувати на виборах. «Залежить, — задумано відповідає він. — У першому турі хай голосують, за кого хочуть, а в другому — за менше зло». Інше питання, що турбує дівчину — як ставитися до тих, хто не хоче йти голосувати. Чи варто їх переконувати? Як взагалі не злитися на них через це? Тато радить говорити з ними, але не тиснути, і точно не сердитися.

Громадське

Мамина Саша та Сашина Мама

Саша та її мама — яскрава саркастична парочка. Вони говорять одночасно, постійно підколюють одна одну, і ніби дивляться на світ з одного ракурсу. «Ми використовуємо одна одну заради піару», — жартують вони. Саша постійно згадує в розмовах про маму, а її мама — відома харківська журналістка та блогерка Анна Гін — опублікувала цілу книжку своїх фейсбук-постів, переважна більшість із яких — саме про Сашу. «Чого постійно про мене писати? З мене потім усі сміються. Пиши вже про себе», — говорить Саша, причому важко сказати, чи справді вона ображається на маму, чи це просто така гра, яка тішить їх обох. Але про політику Саша та її мама думають різне: хоч мама вже визначилася, за кого голосуватиме, і впевнена, що ходити на вибори — це обов’язок кожного, хто має громадянську позицію, Саша каже, що їй лінь вирішувати питання зі зміною місця голосування, адже зараз Саша живе не в рідному Харкові, а у Львові. «Мені 18 років, я люблю кальян, і мені лінь цим займатися».

Громадське

Документальний серіал «Бебісітери президента» створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Відеоматеріал відображає позицію героїв серіалу, що не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».