Бельгія проситиме роз'яснень в України через нібито використання її зброї в Бєлгородській області — прем'єр

Бельгія попросить Україну надати роз'яснення щодо повідомлень про використання бельгійської зброї російськими добровольцями на західному кордоні росії.

Про це заявив прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо, цитує Reuters.

Напередодні The Washinghton Post писало, що російські добровольці — «російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода росії», — які здійснили транскордонний рейд із України до Бєлгородської області рф, використовували щонайменше чотири тактичні машини, які Україні передали США та Польща.

Окрім того, за даними видання, росдобровольці також мали гвинтівки виробництва Бельгії та Чехії та принаймні один шведський ручний протитанковий гранатомет AT4, який широко використовується серед військ США та західних країн.

Прем'єр Де Кроо в ефірі бельгійського Radio 1 заявив, що Міноборони Бельгії та його розвідувальні служби почали розслідування та просять надати інформацію, щоб визначити, що саме сталося.

«Європейська зброя постачається в Україну за умови, що вона використовується на території України з метою захисту цієї території. І ми маємо жорсткий контроль, щоб це було так», — сказав він.

Де Кроо відмовився коментувати можливі наслідки, якщо повідомлення підтвердяться.

Доповнено о 15:25. Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у коментарі «Суспільному» зазначив, що питання щодо використання озброєння потрібно ставити безпосередньо до цих структур, які автономно діють на території росії.

«Наскільки відомо, то вони вже давали коментарі із цього приводу. Зокрема, стосовно затрофеєної / перетрофеєної зброї, техніки чи озброєння. Що стосується інших питань, то я думаю що Міністерство оборони прокоментує належним чином», — сказав Юсов.

Що відбувається у Бєлгородській області?

Останній рейд був 4 червня. «російський добровольчий корпус» і легіон «Свобода росії» вдень заявили, що їхня передова штурмова група заходить до передмістя Шебекіна Бєлгородської області. Згодом вони запропонували губернатору В'ячеславу Гладкову зустрітися без зброї: обіцяли натомість відпустити полонених.

Губернатор Бєлгородської області зняв відео, на якому заявив, що згоден зустрітися. А втім, він висунув свої умови: сказав, щоб росдобровольці їхали на В оригіналі — МАПП (Многосторонний автомобильный пункт пропуска)БАПП Шебекіно і запевняв, що «гарантує безпеку». Схоже, бійці на його умови не пристали.

Пізніше росдобровольці заявили, що губернатор Гладков не приїхав на зустріч з ними. Тому вони вирішили передати в обмінний фонд України російських солдатів, яких захопили в полон. У міноборони рф заявляли, що зрештою змогли відкинути бійців.