Безпілотники, які патрулюють лінію фронту в Україні, паралізують бойові дії для обох сторін — WP

У небі над лінією фронту в Україні патрулює стільки безпілотників, що українські та російські війська практично не можуть пересуватися на полі бою. Дрони обох сторін шукають будь—які ознаки руху й негайно атакують противників, яких помітили.

Про це пише Washington Post.

Видання зазначає, що військовим під час виконання місій доводиться кидатися від однієї схованки до іншої, сподіваючись, що пілоти ворожих безпілотників не зможуть їх знайти. Але досвідчені оператори безпілотних літальних апаратів можуть вистежувати навіть одного солдата, пірнаючи за ним в окопи.

Сплеск кількості малих безпілотників в Україні перетворив територію по обидва боки від лінії фронту (зазвичай відому як «сіра зона») на «зону смерті», — стверджує командир взводу ударних безпілотників у складі 92 окремої штурмової бригади ЗСУ Олександр Настенко.

Ті солдати, які наважуються пересуватися вдень чи вночі під «спостережливими очима» ворожих безпілотників, «гинуть негайно», додає Настенко.

Український військовий перевіряє, чи нема ворожих безпілотників над його позицією на передовій поблизу Бахмута, Донецька область, 25 березня 2024 рокуAP Photo / Efrem Lukatsky

Дешеві безпілотники, які використовують в Україні, змінили сучасну війну, пише WP. Спочатку такі дрони дали українським військам перевагу на полі бою. Але росіяни швидко підхопили ідею і почали масово виробляти власні безпілотники.

Згодом з’явилися безліч одноразових смертоносних безпілотників і пристроїв електронної боротьби, які створюють перешкоди для дронів.

«Те, що ми зараз спостерігаємо, — це бліцкриг безпілотної війни», — сказав Ендрю Коте, керівник штабу компанії BRINC Drones, що надсилає обладнання в Україну.

Український військовий 71 бригади керує безпілотником FPV на передовій біля Авдіївки, Донецька область, 22 березня 2024 рокуAP Photo / Efrem Lukatsky

На думку Коте, дрони в Україні так само змінюють ситуацію, як танки під час Першої світової війни: «Це досить тупикова ситуація, тому що якщо ви перебуваєте на відкритому повітрі, на вас будуть полювати».

Технологічний прогрес, імовірно, врятував багато життів, оскільки пілоти безпілотників можуть працювати далі від лінії фронту, ніж піхота. Але перенасиченість безпілотників, багато з яких здатні бачити вночі, також зменшила простір, де війська можуть безпечно пересуватися. Це призвело до великих втрат і в останні місяці «завадило будь-якій стороні зробити серйозний прорив», пише WP.

Ці умови — у поєднанні з широкими мінними полями та нестачею боєприпасів і солдатів — тепер сильно ускладнюють для України повернення окупованих територій, вважає Washington Post.