Bild: Перемовини Німеччини й РФ щодо «Спутника V» заходять у глухий кут — через брак матеріалів і ситуацію в Індії
Перемовини між цільовою групою Німеччини з питань виробництва вакцин і Росією щодо закупівлі їхнього препарату «Спутник V» перебувають у глухому куті — передусім через сумніви Берліна, що Москва зможе вчасно задовольнити попит на вакцини.
Про це пише німецький таблоїд Bild із посиланням на поінформовані джерела.
До цільової групи, про яку йдеться, входять представники міністерств охорони здоров’я, економіки та фінансів. Вони сумніваються, що в разі домовленості про закупівлю «Спутник V» Росія встигне поставити всю необхідну кількість вакцин.
На це, за словами джерел Bild, є дві причини: перша — проблеми російської сторони із закупівлями матеріалів для виробництва вакцини, друга — виконання Москвою контракту на постачання «Спутника V» до Індії, де ситуація з коронавірусом досить складна.
Ще одна перешкода на шляху до закупівлі російського препарату — його поки не схвалило Європейське агентство з лікарських засобів. Німецьке видання стверджує, що Росія не очікувала таких високих вимог до процесу схвалення.
Про можливу закупівлю Німеччиною «Спутника V» тамтешні політики й посадовці почали говорити в березні 2021 року. Приміром, канцлерін Ангела Меркель допускала, що держава може самостійно закупити російську вакцину після її схвалення в ЄС.
У квітні Reuters із посиланням на джерело повідомляло, що Німеччина готова почати переговори з Росією про постачання «Спутника V» — але так само після його затвердження Європейським агентством із лікарських засобів.
Зараз за закупівлю «Спутника V» виступають, зокрема, очільники федеральних земель Баварія Маркус Зьодер і Мекленбурґ-Передня Померанія Мануела Швезіґ, зазначає Bild.
Представник Російського фонду прямих інвестицій, який займається просуванням «Спутника V» за кордоном, заявив, що стаття Bild «є прикладом дезінформаційної кампанії з метою не допустити російську та інші вакцини на європейський та інші ринки».
РФПІ стверджує, що перемовини про закупівлю вакцини Німеччиною тривають, а її постачання можливе вже в червні 2021 року «без шкоди постачанням в інші країни».
«За останній час газета Bild оприлюднила понад 15 схожих статей, які атакують вакцину "Спутник V", з некоректними фактами, що ґрунтуються на інформації з анонімних джерел», — ідеться в повідомленні.
Водночас наприкінці квітня Орган при Європейській раді, який координує зовнішню політику ЄСЄвропейська служба зовнішніх справ стверджувала, що саме Китай і Росія проводять кампанії з дезінформації, якими хочуть підірвати довіру до західних вакцин, а також популяризувати власні препарати.