Білорусь на кордоні з Україною тримає до 4 тисяч своїх військових. У Міноборони не бачать підготовки до наступу

На кордоні Білорусі з Україною перебувають до 4 тисяч білоруських солдатів, є там і російські військові. Однак наразі в українському Міністерстві оборони не бачать підготовки до повторного наступу з Білорусі.

Про це повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник в ефірі телемарафону.

За його словами, загроза з боку Білорусі не зникла, але для того, щоб розвинути наступ звідти, потрібно створити наступальне угруповання.

«Ми це бачили у перші тижні повномасштабного вторгнення. Через недружні дії Білорусі росія так швидко опинилась на околицях Києва. Але тоді було створене потужне угруповання. Зараз ми такого угруповання не бачимо», — зазначив Мотузяник.

Секретар РНБО Олексій Данілов теж заявляв, що на території Білорусі зараз немає стільки військ для можливого наступу, як це було в лютому.

Загалом Білорусь тримає у прикордонних Брестській та Гомельській областях до 7 батальйонів — це від 3,5 до 4 тисяч білоруських військових. «Там є і російські війська. Не скажу їхньої кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартировані», — додає речник.

За його словами, чисельність білоруської армії — приблизно 60 тисяч солдатів. Зараз влада хоче збільшити армію на 20 тисяч солдатів. Крім того, Білорусь продовжує надавати росії логістичну підтримку. Тож у Міноборони не виключають, що росіяни зможуть швидко перекинути в Білорусь додаткові резерви й підготувати наступ, але наразі українські військової такої підготовки не бачать.

Однак утримання білоруських військ біля кордонів змушує й Україну тримати там свої війська. Основний удар окупанти зараз зосереджують на Донеччині та Луганщині, а решту регіонів постійно обстрілюють для стримування ЗСУ.

«Ми чудово розуміємо: щойно ми приберемо звідти підрозділи, вони можуть вчинити повторний наступ. У найближчій перспективі ми цього не бачимо, але змушені укріплювати цей напрямок», — сказав Мотузяник.

Що передувало?

Розвідка Міноборони України повідомляла, що 7 червня збройні сили Білорусі розпочали чергові заняття з бойової готовності. Основна мета тренувань — «перехід із мирного на воєнний час». У межах цих зборів відпрацьовують питання організації охорони та оборони об’єктів військової та цивільної інфраструктури, виконання заходів воєнного стану, а також протидію диверсійно-розвідувальним групам.

У період з 22 червня по 1 липня в Гомельській області заплановане проведення мобілізаційних навчань із військовими комісаріатами. До тренувань додатково залучатимуться всі категорії військовослужбовців, підрозділи, військові частини, з'єднання, органи військового управління. Тематика аналогічна — «перехід із мирного на воєнний час».

Також із 28 червня по 16 липня на території Жлобинського району Гомельської області заплановане проведення військових зборів з військовослужбовцями новостворених територіальних військ.

У Генштабі ЗСУ 16 червня повідомили, що підрозділи Білорусі продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-українського кордону. Зокрема, вони з 14 по 16 червня провели командно-штабне навчання з військовими частинами тилового забезпечення, а також здійснюють обладнання позицій у Брестській області.

Участь Білорусі у війні

Хоча регулярні збройні сили цієї країни не беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну, російські війська використовували Білорусь як майданчик для наступу на Київщину та Житомирщину. Також рф використовує білоруську інфраструктуру для перекидання своїх військ, розміщення авіації, ракетних установок та лікування військових.

За підрахунками моніторингової групи «Беларускі Гаюн», з Білорусі по Україні з лютого до травня запустили понад 630 ракет.