Більшість експонатів із музею Шухевича евакуювали заздалегідь, згоріли лише деякі речі генерала — музейники
Через пожежу, яка виникла внаслідок падіння уламків російського дрона, у Львові повністю зруйновано музей головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. Деякі речі генерала втрачені. Однак більшість експонатів із початку війни перебувають у безпечному місці. Збитки оцінюють у понад 2,2 млн гривень.
Про це повідомили у Львівському історичному музеї.
Зокрема, згоріли стіл, крісла, фотель, фортепіано Шухевича. Також втрачено погруддя головнокомандувача УПА авторства Михайла Черешньовського та скульптура голови Організації українських націоналістів (революційної) Степана Бандери авторства Ярослава Троцька.
Водночас решта експонатів — близько 600 одиниць — у безпечному місці. Від початку повномасштабної війни їх перенесли в інше місце.
Збитки оцінюють у 2 мільйони 258 тисяч гривень. Це лише вартість будівлі. Натомість втрати через згоріле майно ще підраховують.
Травмованих та загиблих немає.
Більше про нічну атаку
За попередньою інформацією Львівської міської ради, цієї ночі, 1 січня, громаду атакували 10 російських «шахедів». У Білогорщі, історичній місцевості Львова, повністю зруйновано музей Шухевича та постраждало кілька приватних будівель.
У місті Дубляни пошкоджено будівлю університету початку XX століття. Зруйновано 600 метрів квадратних покрівлі та перекриття будівлі.
Напередодні, 29 грудня 2023 року, Львів також зазнав масової атаки російськими дронами й ракетами: було кілька влучань по цивільних об’єктах, 19 постраждалих та один загиблий. На компенсації для мешканців будинків, постраждалих від ракетного обстрілу, місто виділить 35 млн грн.
Культурна спадщина під час війни
Станом на 25 листопада 2023 року збитків через війну зазнали 1750 об’єктів культурної інфраструктури.
Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Луганській, Запорізькій областях та Києві, розповіли в Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Оскільки майже вся територія Луганської та значні частини Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації, неможливо обрахувати точну кількість пошкоджених і знищених культурних об’єктів.
Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади — 49% від загальної кількості. На другому місці — бібліотеки та заклади мистецької освіти.