Біля берегів Канади зафіксували хвилю заввишки з чотириповерховий будинок. Такі з'являються раз на 1300 років
Поблизу узбережжя канадського острова Ванкувер зафіксували хвилю—вбивцю, що була втричі вищою за навколишні хвилі. Її висота сягала 17,6 метра — це зіставно з чотириповерховою будівлею.
Про це пише CNN із посиланням на науковців.
«Задокументовано лише кілька хвиль-вбивць у відкритому морі й жодної такого масштабу. Подібна подія трапляється раз на 1300 років», — сказав Йоганнес Геммріх, один із провідних дослідників хвиль в Університеті Вікторії.
Хвиля викликала фурор у науковій спільноті як найбільш екстремальна коли-небудь зареєстрована хвиля-вбивця. Це сталося ще у листопаді 2020 року, проте дослідження опублікували тільки 2 лютого 2022 року.
«Вона [хвиля-вбивця] схожа на велику чотириповерхову грудку, що стирчить з води, з вершиною та великими жолобами перед нею», — сказав CNN Скотт Бітті, генеральний директор компанії MarineLabs, що керував буєм, за допомогою якого й вимірювали хвилю.
Жодних повідомлень про шкоду від хвилі-вбивці не надходило: вона була занадто далеко від берега.
Що таке хвилі-вбивці?
У Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень пояснили, що це хвилі, які перевищують розмір решти хвиль щонайменше удвічі, є дуже непередбачуваними й часто приходять несподівано з інших напрямків. Загальний розмір не має значення, але важливо, наскільки вони більші за решту.
Такі хвилі можуть становити значну загрозу для морських операцій і громадськості через потужність і непередбачуваність.
Перша зареєстрована хвиля-вбивця, відома як «хвиля Драупнера», була виміряна в 1995 році біля узбережжя Норвегії на висоті у 25,6 метра та хвилями навколо приблизно 12 метрів заввишки — тобто хвиля-вбивця була приблизно вдвічі більшою.
Часто хвилі-вбивці плутають із цунамі, однак це не одне й те саме: способи їхнього виникнення абсолютно різні. Хвилі-вбивці породжує вітер, тоді як цунамі найчастіше виникають внаслідок землетрусу (або на суходолі, або підводного) чи виверження вулкана.