Два мільйони на благодійність: як волонтери з 40-а країн допомагають незахищеним українцям
На зароблені гроші підтримують передусім дітей з особливими потребами, жінок у складній ситуації, людей похилого віку.
24-й рік поспіль у Києві відбувається благодійний ярмарок IWCK Charity Bazaar.
Його роблять іноземці, які живуть в Україні, – для допомоги незахищеним українцям.
Ярмарок – це велика подія, де десятки різних країн мають свої стенди і продають товари, пов'язані зі своїми національними традиціями – їжу, напої, одяг, сувеніри, речі ручної роботи. Крім того, тут є культурна програма: можна, наприклад, взяти участь у майстер-класах з сальси, танго чи східноєвропейських танців.
Минулого року ярмарок зібрав 2,4 мільйони гривень. Всі гроші пішли на благодійні цілі – передусім допомогу незахищеним дітям, жінкам та літнім людям.
Цього року Ярмарок відбудеться 3-го грудня на НСК «Олімпійський».
Щоб краще зрозуміти Ярмарок як явище, Громадське поговорило з його організаторами: координаторкою Валері Стуліковою та організаторами французького стенду Франсуаз Дюмель та Тьєррі Мальфатто.
Чверть століття благодійності
Ми проводимо цей ярмарок вже цілих 24 роки, кожної першої суботи грудня. Цього року це 3-є грудня.
Спочатку його зініціювали дружини дипломатів, які працюють в Україні.
Зараз до них долучилися багато інших людей, тож організацією займається ціла міжнародна спільнота, яка працює в Україні. Це і дипломатична спільнота, і міжнародний бізнес, і міжнародні школи, — зрештою, більшість іноземців, які живуть чи працюють у Києві.
Фото IWCK Charity Bazaar
8 тисяч людей, майже 2 з половиною мільйони гривень
Ця подія дуже популярна, що нас тішить. Це дає нам мотивацію продовжувати – бо ми всі працюємо тут як волонтери.
Минулого року нашу подію відвідали близько 8 тисяч людей. І ми зібрали 2 мільйони 400 тисяч гривень.
І ми сподіваємося, що цього року теж буде приблизно така сама кількість: 8 — 10 тисяч людей.
На Ярмарку ми намагаємося продавати багато різних речей: якісь товари з наших країн, напої, кулінарію.
Всі доходи йдуть на благодійні цілі. Через цю благодійність ми хочемо підтримати тих людей в Україні, яким, можливо, менше пощастило, ніж нам.
Кому допомагають?
Ми передусім підтримуємо дітей, жінок, людей похилого віку. Також ми підтримуємо дітей з особливими потребами чи жінок, які опинилися у складній ситуації.
Оскільки в Україні кілька років тому ситуація змінилася, ми прагнемо відповідати на ці зміни теж. Тобто ми намагаємося підтримувати також інші групи людей.
З минулого ярмарку ми надали 16 грантів та підтримали ще 4 спеціальні ініціативи.
Серед грантових проектів є справді великі проекти – наприклад, ми підтримали купівлю комплексу лапароскопічних приладів для лікарні «Охматдит». І завдяки цьому Охматдит є єдиною дитячою лікарнею в Києві, що має це обладнання. Воно використовується для лікування новонароджених чи передчасно народжених дітей. Якщо ви не маєте цього обладнання, то процес лікування таких маленьких дітей буде значно складнішим.
Ми також підтримували дітей з зони АТО. Разом із посольством Румунії організували для них дитячий табір – і для них це була перша можливість провести літо десь закордоном, подалі від війни.
Фото IWCK Charity Bazaar
Як допомагають?
Наша організація запросила українські неурядові організації подати свої заявки на гранти. У Міжнародному жіночому клубі є благодійний комітет: жінки, що збирається разом раз на місяць, обробляють заявки цих організацій.
Процес відбору має кілька стадій, триває 3 місяці, — і зрештою ми обираємо проекти, що заслуговують на це фінансування.
Чому допомагають?
Ми розуміємо, що якою б не була економічна ситуація в країні, ви завжди хочете щось віддати цій країні, щось їй подарувати.
Коли ви є іноземцем, ви часто перебуваєте в привілейованій ситуації, порівняно зі звичайними людьми. Але ви завжди можете щось віддавати цій країні, і водночас чогось навчатися у неї.
Ці благодійні події – це своєрідна взаємна допомога. Кожна країна показує свої вміння, свої товари. І ми також вчимося один в одного.
Фото IWCK Charity Bazaar
Братерство на дотик
Ярмарок організований 40-ма різними країнами. 40 різних країн роблять своєрідний жест підтримки українцям, жест солідарності та братерства.
І якщо українці також відповідатимуть своєю присутністю, тоді разом ми зможемо зробити багато різних речей. Наприклад, ми зможемо допомогти різним благодійним проектам. Зробити це через дуже живу ініціативу, яка дозволяє перед новорічними святами купити товари за дуже прийнятні ціни, водночас роблячи добру справу.
Це дуже простий принцип, який реалізує ту цінність братерства, яка може існувати між 40-ма різними країнами – і українським народом.