Блекаут у Києві можливий, але він триватиме недовго — ДТЕК

В Україні не очікується тотальне відключення електропостачання попри атаки росії на українську енергетичну інфраструктуру. Блекаут у столиці можливий, але він не триватиме надто довго, якщо станеться.

Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в етері телемарафону, цитує «Суспільне».

«Блекаут — це така мрія окупантів, яку вони намагаються реалізувати від початку жовтня. Але ця мрія ніколи не здійсниться», — зазначив він.

За словами Сахарука, українська протиповітряна оборона дедалі стає ефективнішою, а енергетики без перерви відновлюють мережі, підстанції, ремонтують теплові та гідроелектростанції.

«Ми все ще зі світлом. Ситуація непроста, надто складна. Але залишається контрольованою», — запевнив виконавчий директор.

Він додав, що відключення електроенергії допомагають зберігати контроль над енергетичною системою: з’являється час для відновлення.

«Саме по собі відключення не таке страшне. Головне — щоб була можливість включитися. Часто автоматика вимикає саме для того, щоб була можливість включитися, а не тому, що у нас згоріла мережа, і ми втратили можливість нею керувати», — пояснив Сахарук.

Виконавчий директор ДТЕК зазначив, що блекаут у Києві можливий, але він не триватиме надто довго.

«Сам по собі блекаут у Києві навіть у повному обсязі теоретично можливий. Але, якщо система розвернеться, тобто включиться протягом наступних 3-4 годин, навіть 6 годин, навіть тоді, коли холодно, це нормально. Так може бути, але нічого страшного від цього не відбудеться», — сказав він.

Сахарук додав, що у гіршому випадку енергетикам може не вдатися включити систему. Теоретично така ситуація може бути внаслідок значної руйнації енергетичних об’єктів, які дозволяють передавати електроенергію з одного місця країни в інше, де вона споживається.

При цьому він вважає, що ймовірність такого розвитку подій низькою, якщо українці зможуть «часто й чітко» ремонтувати мережі після обстрілу, забезпечувати себе необхідним обладнанням і швидко поновлюватися.

Що відбувається в енергосистемі України?

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 18 листопада, внаслідок російських атак майже 50% енергосистеми України виведено з ладу.

Через це доводиться запроваджувати відключення світла. Обмеження електропостачання дають змогу зменшити навантаження на мережі, забезпечити балансування енергосистеми та уникнути додаткових аварій.

Людей закликають ощадливо споживати електроенергію та не вмикати одночасно в мережу декілька потужних електроприладів упродовж дня, особливо в пікові години споживання — з 06:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.