Близько 30 тисяч кримських татар вимушені були поїхати з окупованого півострова — прокуратура

З 2014 року близько 30 тисяч кримських татар вимушені були покинути територію окупованого росією півострова, зокрема через створені нестерпні умови проживання та переслідування.

Про це розповів керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний.

У травні цього року прокуратура спільно з громадськими організаціями направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду 12-й пакет доказів вчинення росією злочинів проти людяності на території окупованого півострова.

В останньому повідомленні прокуратура надала докази систематичного переслідування кримських татар за політичними, етнічними та релігійними ознаками, що вчиняються на півострові за весь час окупації.

Так, за даними прокуратури, за час окупації у Криму:

  • 22 активісти викрадені або зникли безвісти;
  • щонайменше 18 кримських татар зазнавали катувань;
  • понад 200 людей переслідуються за політичними мотивами;
  • принаймні 136 людей утримуються як політичні в’язні;
  • 75% обшуків, проведених окупантами в Криму, припадає на кримських татар;
  • майже 83% з усіх затриманих становлять саме кримські татари.

За словами Поночовного, придушенням прав корінного народу Криму рф придушує опір незгодних з окупацією громадян України та нагадує нелояльним групам населення про наслідки протидії російській окупаційній політиці.

Наприклад, щонайменше 50 кримськотатарських активістів отримали попередження від окупаційних правоохоронців про заборону участі у заходах з нагоди Дня кримськотатарського прапора, який в Україні відзначають 26 червня.

Схожі «попередження» окупанти видавали й у попередні роки. Активістів попереджали, що в масових акціях не можуть брати участь організації, які в росії визнали екстремістськими. Такою, наприклад, є Меджліс кримських татар.

«З початку окупації півострова мирні зібрання в Криму дозволені тільки лояльним до держави-агресора громадянам», — зазначає Ігор Поночовний.