Бойовики на Донбасі вже 47 разів порушували режим тиші: двоє українських військових дістали пошкодження
У зоні бойових дій на Донбасі станом на 17:00 22 лютого окупаційні сили 47 разів порушували режим припинення вогню, зокрема 30 разів використовували заборонене Мінськими домовленостями озброєння.
Про це повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.
Внаслідок обстрілів один військовий отримав поранення. Його направили до лікарні, стан здоров'я оцінюють як задовільний. Ще один військовий отримав бойове травмування.
Бойовики стріляли у напрямку таких населених пунктів: Щастя, Гнутове, Широкине, Красногорівка, Лобачеве, Мар'їнка, Водяне, Богданівка, Трьохізбенка, Новотроїцьке, Старогнатівка, Верхньоторецьке, Гранітне, Південне, Зайцеве, Новолуганське, Нью-Йорк, Новоселівка, Лопаскине, Кримське, Сизе, Причепилівка, Станиця Луганська, Новозванівка, Троїцьке та Опитне.
Під час обстрілів використовували, зокрема артилерію 122-го калібру, міномети 82-го та 120-го калібрів, станкові протитанкові та автоматичні гранатомети, підствольні гранатомети.
Крім того, внаслідок обстрілів 22 лютого зайнялися трансформатори на території ТЕС у Луганській області. Станом на 14:30 пожежа на трансформаторах тривала.
Загострення на Донбасі
З 17 лютого в зоні бойових дій на Донбасі значно збільшилася кількість обстрілів. Бойовики за добу десятки разів порушують режим «тиші» (а 19 лютого була понад сотня порушень), водночас заявляючи про «атаку» з українського боку.
У ЗСУ наголошують, що відкривають вогонь лише у тих випадках, коли дії окупаційної влади загрожують життю та здоров'ю українських бійців і мирних громадян.
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Росія готує теракти на окупованих територіях Донбасу, жертвами яких мають стати мирні жителі. За його словами, Москва прагне використати це як привід для звинувачення України та введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом «миротворців».
21 лютого президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання «ЛНР» та «ДНР» і доручив ввести на ці окуповані території України російські війська для «підтримки миру». Уже 22 лютого Держдума РФ та «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю. Договори уклали на 10 років з автоматичним їх продовженням на п'ять років.