Болгарія теж офіційно визнала європейську перспективу України. Це зробили вже вісім країн ЄС
Президент Володимир Зеленський у Мюнхені підписав із прем'єр—міністром Болгарії Кирилом Петковим декларацію про підтримку цією країною перспективи вступу України до Євросоюзу.
Про це 20 лютого повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Міністр зазначив, що вже майже третина членів ЄС офіційно підтримала перспективу приєднання України. Кулеба сказав, що під час поїздки до Мюнхена на всіх зустрічах із західними політиками наголошував про необхідність визнання перспективи вступу України в ЄС.
«Ми закликаємо партнерів відкинути будь-які вагання, відкинути будь-які необґрунтовані застереження і чітко сказати: "Україна є частиною нас, ми є єдиним цілим"», — резюмував Кулеба.
І додав, що зараз навіть ті країни, які були скептично налаштовані щодо членства України в ЄС, починають вагатися.
Болгарія стала вже восьмою державою ЄС, з якою Україна уклала такий документ. До цього його підписали Хорватія, Словаччина, Литва, Латвія, Польща, Словенія та Естонія.
Зазначимо, що такі документи ні до чого юридично не зобов'язують країни, однак мають політичне значення для України.
Що зі вступом до ЄС?
Офіційно Європейський Союз не виключає можливості набуття Україною повноправного членства, однак головним критерієм для цього є проведення Києвом реформ.
Так, 11 лютого 2021 року Європейський парламент ухвалив доповідь, у якій оцінив стан реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. У ній європарламентарі оцінили, наскільки успішно відбуваються реформи в Україні. Зокрема, Київ закликали до перетворень у сфері верховенства права, ефективного врядування та боротьби з корупцією.
У вересні 2021-го вийшов звіт Європейської палати аудиторів (наглядового органу ЄС), де вказуються невдачі боротьби України з корупцією та неефективність наданої Києву європейської допомоги.