Болгарія вирішила заборонити імпорт продовольства з України

Болгарія вирішила тимчасово заборонити ввезення продовольства з України. Виняток — транзит товарів.

Про це повідомляють болгарські видання Radio Bulgaria та BGNES.

Про те, що заборону ухвалять, оголосили перед засіданням уряду 19 квітня.

«Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих коридорів солідарності, значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться і навіть посилиться, можливе досягнення надзвичайно серйозних наслідків для болгарського бізнесу», — сказав в.о. прем'єр-міністра Гилиб Донєв.

Скільки триватиме заборона — наразі невідомо. Аналогічні обмеження вже ввели Польща, Угорщина та Словаччина. У Болгарії сподіваються, що «Брюссель почує та зрозуміє позиції» країн-членів ЄС і змінить своє ставлення до цієї проблеми.

Що передувало?

Уряд Польщі вирішив до 30 червня заборонити імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Мінагрополітики України відповіло, що таке рішення суперечить домовленостям, і пропонує узгодити новий Меморандум про взаєморозуміння, вигідний для обох країн.

Пізніше угорський міністр сільського господарства Іштван Надь оголосив про аналогічне рішення щодо заборони імпорту.

Україна експортує продукцію до ЄС через сухопутний кордон із Польщею у зв’язку з ускладненим експортом морем унаслідок повномасштабного вторгнення росії. Але часто вона залишається і продається в Польщі. Це спричинило невдоволення фермерів із Польщі та деяких інших країн, які вимагали від влади розв'язати цю проблему.

Голова польської партії влади «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що між польським та українським сільськими господарствами є асиметрія через якість землі, ціну робочої сили в Україні та діяльність міжнародних компаній із великою інфраструктурою.

Уряди Польщі та Румунії хотіли попросити Європейську комісію розробити механізми, які допоможуть уникнути Штучне зниження ціни товари чи послуги з метою збільшення продажів на конкретному ринкудемпінгу цін на шкоду місцевим фермерам.

Іштван Надь заявив, що продовження нинішніх ринкових процесів завдасть «такої серйозної» шкоди сільському господарству Угорщини, що «необхідно вжити надзвичайні заходи».