Бразилія і Китай очолили рейтинг країн, де стрімко зросло споживання м'яса
За останні 50 років споживання м'яса у світі стрімко зросло, зокрема, у країнах, які швидко розвиваються — Китаї та Бразилії. Про це йдеться у матеріалі BBC.
Зазначається, що нині виробництво м'яса майже у 5 разів перевищує обсяги виробництва початку 1960-х років: за даними станом на 2017 рків обсяги зросли із 70 мільйонів тонн до більш ніж 330 тонн.
Основна причина цього полягає у зростанні кількості населення світу: за понад 50 років населення більш ніж подвоїлася. На початку 1960-х нас планету населяли близько 3 мільярдів людей, нині — понад 7,6 мільярдів.
Але зростання населення — не єдина причина збільшення обсягів виробництво м'яса — ще одним ключовим фактором є зростання доходів населення.
«У всьому світі люди стали багатшими, а середній світовий дохід збільшився понад утричі за півстоліття. Коли ми порівнюємо споживання в різних країнах, бачимо, що, як правило, чим багатші люди, тим більше м'яса вони ідять», — йдеться у матеріалі.
За останніми даними, доступними станом на 2013 рік, найбільшу кількість м'яса споживали у США і Австралії — показники в обох країнах перевищи 100 кілограмів на людину, що еквівалентно приблизно 50 курчатам або половині корови на кожну людину.
Третє та четверте місце у рейтингу розділили Нова Зеландія та Аргентина.
Також, відповідно до даних 2013 року, високий рівень споживання м'яса збергіється у більшості країн Західної Європи: там люди споживають від 80 до 90 кілограмів м'яса на людину за рік.
Ще однієї тенденцією, яка впливає на кількість споживання м'яса, є розвиток економіки: так, у країнах, де в останні десятиліття спостерігався значний економічний ріст, відповідно зросло споживання м'яса. Такі країни — це Бразилія та Китай.
Середньостатистичний мешканець Китаю у 1960-х роках споживав менше 5 кілограмів м'яса на рік: однак за останні кілька десятиліть цей показник перевищив 60 кілограмів. Те ж саме відбулося у Бразилії, де споживання м'яса майже подвоїлася з 1990 року.
Індія є одним виключенням у цій групі: попри те, що з 1990 року середні доходи населення зросли втричі, обсяги споживання м'яса майже не змінились.
Водночас, ідеться у матеріаді, хибною думкою є те, що велика частина Індії вегетаріанці — дві третини індійців їдять невелику кількість м'яса, згідно опитуваннями.