Британець шантажем примушував хлопців надсилати йому відверті фото й відео. Його жертвами стали не менш як 500 дітей
36—річного жителя Великої Британії Девіда Вілсона засудили до 25 років ув’язнення за розбещення неповнолітніх. Чоловік обманом змушував хлопчиків (їх, за даними слідства, було принаймні 500) надсилати йому відверті фото й відео.
Про це повідомляє Національне управління по боротьбі зі злочинністю Великої Британії.
Як встановило слідство, Вілсон створив цілу мережу онлайн-профілів (передусім на Facebook), за кожним із яких нібито стояла дівчина. Потім він шукав у соцмережах хлопців і надсилав їм знайдені в інтернеті відверті фото чи відео дівчат — в обмін на такий же контент від них.
У деяких випадках Вілсон змушував хлопців, наприклад, знімати відверті відео чи фото їхніх братів або друзів. Якщо вони не виконували його вимоги, то чоловік вдавався до шантажу — зокрема пересилав відверті відео й фото друзям хлопців.
Загалом жертвами дій Вілсона стали мінімум 500 хлопців по всьому світу, а загалом він розсилав свої повідомлення понад 5000 неповнолітніх. Деякі з жертв потім говорили, що після пережитого хотіли накласти на себе руки.
На Вілсона британські правоохоронці вийшли ще у 2017 році після того, як Facebook сповістив їх про обмін відео й фото відвертого змісту, де фігурували хлопці віком 12-15 років. Вони надсилали їх до акаунту, який належав нібито 13-річній дівчинці.
За словами правоохоронців, ключовим у викритті Вілсона став той факт, що він переважно діяв у Facebook. Вони ж стверджують, що плани соцмережі зашифрувати повідомлення ускладнять виявлення інших сексуальних злочинців.
На суді Вілсон визнав провину в скоєнні 96 злочинів на сексуальному підґрунті (зокрема розбещення та сексуальна експлуатація неповнолітніх) щодо 52 хлопців віком 4-14 років протягом 2016-2020 років. Його засудили до 25 років позбавлення волі.
Національне управління по боротьбі зі злочинністю Великої Британії стверджує, що Вілсон — злочинець із чи не найбільшою кількістю жертв серед неповнолітніх на сексуальному підґрунті за їхню історію.
Як вберегти дітей від сексуальних злочинців онлайн?
У листопаді Міністерство освіти і науки спільно з проєктом Stop sexтинг, який займається захистом дітей від сексуального насильства в інтернеті, розробили поради для вчителів і батьків, як вони можуть допомогти дітям безпечно проводити час онлайн.
Фахівці радять, серед іншого, не забороняти дитині проводити час в інтернеті, а говорити про це і на власному прикладі показувати, як безпечно поводитися в онлайні: наприклад, разом грати в онлайн-ігри, але з дотриманням обумовлених заздалегідь правил. Більше про це читайте тут.
Для дітей, які постраждали від сексуального насильства, також працює гаряча лінія, організована міністерством соціальної політики. За номером 15-47 вам розкажуть, що робити, й нададуть психологічну допомогу. Користуватися номером можуть і дорослі.