Британка із синдромом Дауна хотіла обмежити право на аборт, якщо в дитини може бути вроджена вада. Але програла суд
26—річна англійка Гайді Кроутер подала до суду через законодавство про аборти, яке дозволяє здійснювати їх у разі можливої вродженої вади плоду. Жінка, в якої є синдром Дауна, заявляла, що закон дискримінаційний щодо таких, як вона. Але суд вона програла.
Про це повідомляє BBC.
Згідно з законодавством Англії, Уельсу й Шотландії щодо абортів, переривання вагітності дозволяється лише до 24-го тижня. Але в разі «суттєвого ризику, що новонароджена дитина страждатиме від фізичних чи розумових дефектів, аж до інвалідності», аборти дозволені до моменту народження.
До таких вад належить і синдром Дауна. Юристи Кроутер стверджували, що чинне законодавство дискримінаційне щодо таких, як вона, і порушує Європейську конвенцію з прав людини. Разом із жінкою позов подали дитина із синдромом Дауна та 33-річна жителька Лондона Мер Лі-Вілсон, яка виховує сина із синдромом.
Кроутер наголошувала, що своїм позовом не хоче заперечити право жінки на аборт — а хоче змінити сприйняття людей із синдромом Дауна в суспільстві. А Мер Лі-Вілсон каже, що чинне законодавство про аборти «по суті каже, що двоє моїх синів [у другого нема синдрому Дауна] не розглядаються законодавством як рівні».
У липні 2021 року під час розгляду справи в суді представник британського уряду заявив, що підстав вважати закон дискримінаційним немає. Із цим аргументом погодилися й двоє суддів Високого суду Англії та Уельсу.
На їхню думку, кожна сім’я має право вирішувати, чи має вона можливості виховувати дитину із вродженою вадою. А визначити деякі з них раніше 24-го тижня вагітності, попри науковий прогрес, поки неможливо. Зрештою суд постановив, що необхідні зміни до законодавства може ухвалити парламент.
Кроутер уже заявила, що оскаржуватиме вирок у суді. «Ми [люди із синдромом Дауна] зазнаємо дискримінації щодня — у школах, на роботі, в суспільстві. І тепер завдяки цьому рішенню судді підтримали дискримінацію в материнській утробі», — написала жінка у Twitter.