«Британобандерівці»: дитячий психіатр

На перший погляд, це будівля університету або якийсь навчальний центр, ну аж ніяк не лікарня. Жодної людини у лікарському халаті. Домашні затишні фіранки на вікнах, дитячі малюнки на стінах та таблички з іменами на дверях більше нагадують якийсь табір. Девід, Ясмін... Насправді, це імена пацієнтів. Але дуже особливих пацієнтів - дітей із психологічними розладами. У відділенні дитячої психіатрії в лікарні на півдні Лондону на рік буває не більше 80-ти юних пацієнтів.

«Щоб потрапити до лікарні у Великобританії потрібно бути дуже хворим, бо головний спосіб допомоги дітям - це амбулаторне лікування. В лікарні ж діти залишаються ненадовго, в середньому до місяця. І це пацієнти з психозом, шизофренією та депресією у загостреній формі. Тобто, коли це стає небезпечним до життя»  - пояснює Денис Угрин, дитячий та підлітковий психіатр.

Він закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького та ще у 1998 році перебрався до Лондона. Саме в той період, як говорить сам Угрин, коли лікарем в Україні бути було дуже складно.

Якось Денис зізнався, що його особисте життєве кредо - бути людиною, яка більше віддала світу, аніж забрала. І намагається залишатися вірним йому і досі. Саме тому він вирішив працювати з дітьми. Бо більшість психіатричних хвороб, пояснює, починається саме в дитячому віці, а це означає, що ще можна змінити майбутнє маленької людини.

Денис Угрин, лікар у костюмі та з приємною усмішкою, провів Громадському екскурсію одним із найбільших лікувальних центрів у Європі, а по наукових розробках - другим в світі після Гарварду. Розповів про те, чому вирішив присвятити психіатрії своє життя, поділився специфікою роботи з дітьми і зізнався, що дуже вболіває за Україну.

Саме тому не зміг залишитися осторонь і організував разом із колегами кілька поїздок до України. Група британських психологів вже провела тренінги для українських спеціалістів, які працюють з дітьми, що постраждали від війни на сході України. І обіцяють продовжувати ці навчання. Крім того, вони розробили цілу програму реабілітації. Щоправда, міністерство освіти України поки до цієїпропозиції не пристало: є зауваження.

2 серія з циклу «Британобандерівці»: дитячий психіатр

відео Кіра Толстякова, Богдан Кутєпов