Цей липень став найспекотнішим місяцем за 143 роки — NASA

Липень 2023 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень з 1880 року.

Про це повідомляє Центр космічних польотів імені Ґоддарда Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного просторуNASA.

Загалом цьогорічний липень був на 0,24 градуса Цельсія теплішим, ніж будь-який інший липень у звітах NASA, і він був на 1,18 °C теплішим, ніж у середньому липень між 1951 і 1980 роками.

У частині Південної Америки, Північної Африки та Північної Америки, а також на Антарктичному півострові температура піднялася вище за середню приблизно на 4 °C.

Науковці зазначають, що екстремальна спека цього літа вплинула на десятки мільйонів людей, викликавши загострення хронічних хвороб і призвівши до смертей.

Ця карта показує глобальні температурні аномалії за липень 2023 рокуЦентр космічних польотів імені Ґоддарда

За даними NASA, найспекотніші липні фіксуються вже впродовж останніх п’яти років. В агентстві пояснюють, що це довгострокова тенденція глобального потепління, спричиненого здебільшого викидами парникових газів.

Аналіз NASA також підтверджує попередні припущення провідних кліматологів ООН про те, що липень 2023 року став найтеплішим місяцем за всю історію спостережень.

Нагадаємо, у ніч проти 6 серпня у столиці України зафіксували новий температурний рекорд — 21,2°C. Цей показник перевищив на 0,2°C попереднє рекордне значення, яке фіксували у 2010 році.

Наслідки екстремальної спеки у світі

Протягом липня екстремальна погода спричинила хаос по всій планеті: температура побила рекорди в Китаї, Сполучених Штатах і Південній Європі, спровокувала лісові пожежі, нестачу води та зростання кількості госпіталізацій через спеку.

Команда World Weather Attribution підрахувала, що зростання концентрації парникових газів зробило хвилю високих температур у Європі на 2,5°C спекотнішою, ніж це було б за інших умов. Парникові гази також підвищили спеку в Північній Америці на 2°C, а в Китаї — на 1°C.

У різних країнах, зокрема у Греції й Туреччині, спалахнули масштабні пожежі, через які доводиться евакуювати людей. Також спека завдала великої шкоди врожаю та худобі. Серйозно постраждали посіви кукурудзи та сої у США, мексиканська велика рогата худоба, південноєвропейські оливки, а також китайська бавовна.