Цензура Китаю дійшла до відеоігор: там заборонили «жіночних чоловіків», геїв і все, що суперечить цінностям Компартії
Управління з питань преси й видавничої справи Китаю розробило нові рекомендації для розробників відеоігор, згідно з якими в них не може бути «неправильних» персонажів і тем, які суперечать «правильним цінностям».
Про це повідомляє South China Morning Post.
Згідно з внутрішнім документом китайського Управління з питань преси й видавничої справи, Пекін розглядає відеоігри не як просто розвагу, а як форму мистецтва, що повинна служити пропаганді «правильного розуміння» історії та культури в тлумаченні Комуністичної партії.
Це зокрема передбачає наявність «чіткого ґендеру» всіх ігрових персонажів та відсутність сюжетів із «розмитими моральними кордонами». «Якщо регулятор не зможе одразу встановити стать комп’ютерного персонажа, це вважатиметься проблематичним», — ідеться в документі.
Щодо тем відеоігор, то китайська влада радить не використовувати боротьбу з «варварами» (це може розцінюватися як сприяння колоніалізму) та японських воєначальників (що може вказувати на пропаганду мілітаризму й ультранаціоналізму).
«Ігри не можуть спотворювати факти чи свідомо провокувати суперечності, а історичні персоналії з усталеною біографією не можуть подаватися інакше», — йдеться в документі.
Те саме стосується відеоігор із моральною проблематикою: цензурі можуть піддаватися ігри, де гравцеві пропонується вибір між добром і злом. Управління преси й видавничої справи Китаю вважає, що розробникам відеоігор не слід давати такого вибору гравцям.
Розробникам відеоігор із Китаю цензори також заявили, що в їхніх творах не може бути «хибної ціннісної орієнтації», забороненого контенту, як-от насильства і порнографії, а також «хворобливої культури, як-от поклоніння грошам, жіночних чоловіків і любові між хлопцями».
Як звертає увагу South China Morning Post, з червня 2021 року китайський регулятор не схвалив жодної відеогри закордонного виробництва і з липня — виробництва китайських студій. Про нові правила останнім повідомили на початку вересня.
Про аналогічні заборони щодо телепрограм раніше заявляло Національне управління з радіо і телебачення Китаю. Зокрема воно закликало заборонити показ на телебаченні «жінкоподібних чоловіків» та посилити правила щодо «неправильного контенту» в телепрограмах.