Частина Бучі залишилася без водопостачання. У чому причина?

Частина мешканців Бучі Київської області сьогодні, 5 січня, залишилася без водопостачання через те, що помпове обладнання вийшло з ладу. Сталося це через перепади напруги.

Про це повідомили в «Бучасервіс».

Там зазначили, що працювати припинило обладнання в районі місцевого склозаводу. Фахівці вже розпочали ремонтні роботи.

«Для потреб мешканців буде організовано підвезення питної води. Отримати її можна о 19:00 біля бювету в районі Склозаводу», — вказано у повідомленні.

Що робити, якщо немає води?

Як пояснювали в МОЗ, за неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах потрібно:

  • використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (зокрема й пересувних), фасовану бутельовану воду та воду в місткостях для індивідуального користування;
  • зберігати питну воду в закритих місткостях, обов'язково позначивши бирками «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять 2-3-добовий запас.

У відомстві наголошували, що воду з відкритих водойм потрібно використовувати тільки для технічних цілей.

Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом, щоб знезаразити воду (кип’ятити не менш як 10 хвилин від моменту закипання). Але навіть якщо ви зберігаєте її в чистій і добре закритій місткості, термін придатності не перевищує однієї доби.