Частина «вагнерівців» у Білорусі підійшла до кордону з Литвою — президент Науседа

Найманці російської ПВК «Вагнер», які дислокуються в Білорусі, перемістилися близько до литовського кордону.

Про це заявив президент Литви Ґітанас Науседа під час зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, пише LRT.

Представники країн зустрілися, щоб обговорити безпекову ситуацію на кордоні, загрози, які створюють «вагнерівці», ймовірність провокацій і готовність їм протидіяти.

«Ми фактично порівняли ті дані, які обидва маємо, і можемо констатувати, що вони дуже схожі: кількість бойовиків "Вагнера", які дислокуються на території Білорусі, уже перевищує 4 тисячі або є близькою до цього. Частина бойовиків підійшла до нашого кордону, зайнявши позиції в районі Білоруське місто біля кордону з Польщею і ЛитвоюГродно», — сказав Науседа.

Він додав, що така ситуація є дуже зручною для організації провокацій як на польсько-білоруському, так і на литовсько-білоруському кордоні.

За його словами, охорона литовського кордону вже посилена, підготовлені та оновлені плани прикриття кордону, які передбачають посилення і з боку армії.

Науседа припустив, що кількість «вагнерівців» ​​у Білорусі може зрости до 10 тисяч. Президент наголосив, що Литва уважно стежить за ситуацією і готова вжити заходів для протидії всім загрозам своїй безпеці.

«Можна по-різному оцінювати наміри бойовиків "Вагнера" в Білорусі, але цілком очевидно одне: і для путіна, і для лукашенка занадто великою спокусою було б скористатися своєю присутністю в безпосередній близькості до західного кордону Білорусі для можливих провокацій проти країн НАТО», — сказав Науседа.

«Вагнерівці» у Білорусі

Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей з кремлем.

У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та українські прикордонники тим часом фіксували переміщення колон легкових і вантажних автомобілів, імовірно, ПВК «Вагнер».

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області та Білорусі.

Президент Литви Ґітанас Науседа вважає, що присутність в Білорусі найманців ПВК «Вагнер» є «серйозною загрозою», хоча наразі немає ознак можливих провокацій.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».

«Нехай моляться, що ми тримаємо їх (вагнерівців - ред.), ще якось забезпечуємо. Інакше вони без нас просочилися б туди і вломили б так цьому Жешуву і Варшаві, що мало б не здалося. Тому мені дорікати не треба, а нехай подякують», — заявив Лукашенко.