Через економічну кризу, викликану коронавірусом, за межею бідності можуть опинитися пів мільярда людей — дослідження

Через скорочення економік по всьому світу у зв’язку з пандемією коронавірусу глобальний рівень бідності в деяких країнах може повернутися до показників 30—річної давнини. А загалом за межею бідності можуть опинитися ще пів мільярда людей.

Про це йдеться у звіті Світового інституту дослідження розвитку економіки Університету ООН.

Дослідники взяли три сценарії розвитку світової економіки, які передбачали її скорочення на 5, 10 або 20%. Було використано також три рівні доходів, нижче яких вважається, що людина перебуває за межею бідності — $1,90 (52 грн), $3,20 (87 грн) і $5,50 (150 грн) на день.

Вони встановили, що навіть падіння у 5% призведе до першого з 1990 року зростання рівня бідності, пов’язаної з доходами. Водночас 20-відсоткове скорочення глобальної економіки може збільшити кількість людей за межею бідності на 420-580 мільйонів відносно показника за 2018 рік.

У разі скорочення світової економіки на 10% і мінімального рівня доходів у $1,90 на день найбільше криза, за оцінками авторів звіту, вдарить по Південній Азії та Субсахарській Африці, на які може припасти 80% людей, що опиняться за межею бідності.

«Наші оцінки свідчать, що COVID становить справжній виклик Цілі сталого розвитку ООН щодо подолання бідності до 2030 року, оскільки бідність у світі може вперше зрости з 1990 року і, залежно від того, який рівень брати за межу бідності, таке зростання може відкинути прогрес людства в подоланні бідності назад приблизно на десятиріччя», — йдеться у звіті.

Станом на ранок 9 квітня у світі 1 518 719 людей інфікувалися коронавірусом SARS-CoV-2. З них 330 589 пацієнтів одужали, а 88 502 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!