Через глобальне потепління тропіки можуть стати непридатними для життя. Там проживає 40% населення планети
Глобальне потепління на планеті може призвести до того, що тропічні регіони, де проживає приблизно 40% населення Землі, стануть непридатними для життя людини.
Про це пише The Guardian із посиланням на дослідження Принстонського університету.
На думку науковців, тропічні регіони ризикують стати середовищем, яке досягне «межі адаптації людини». Це може статися, якщо людству не вдасться обмежити зростання температури повітря до 1,5° за Цельсієм у порівнянні з доіндустріальною епохою.
Так, здатність людей регулювати тепло свого тіла залежить від температури і вологості повітря. Якщо показник вологого термометра перевищує 35° за Цельсієм, це може привести до смертельних наслідків. Саме до такого показника може зрости температура у тропіках, якщо глобальне потепління не зупинити.
«Теоретично жодна людина не може витримати температуру понад 35° за Цельсієм за вологим термометром, незалежно від того, скільки води вона вип'є», — сказав експерт з кліматичних ризиків Моджтаба Садех.
Однак небезпечні умови у тропіках можуть виникнути навіть при підвищенні температури за вологим термометром на 1° за Цельсієм.
Показники вологого термометра враховують температуру і вологість повітря. Таким чином можна з'ясувати, до якої внутрішньої температури буде наближатися мокре (спітніле) тіло людини.
А які прогнози?
Через діяльність людини температура повітря уже зросла приблизно на 1,1° за Цельсієм. Паризька кліматична угода передбачає обмеження зростання температури до 1,5° за Цельсієм, однак науковці зазначають, що ця межа може бути порушена протягом найближчих 10 років.
Підвищення середньорічної температури на 1,5-2° за Цельсієм призведе, зокрема, до підняття рівня Світового океану. Через це прибережні міста можуть піти під воду, люди втратять місце проживання та будуть змушені мігрувати.
Крім того, зміниться клімат, що призведе до скорочення територій, придатних для посівів.