Через майже 500 років бронзова статуя в Римі дочекалася возз’єднання зі своїм пальцем, який весь цей час був у Луврі
У Капітолійських музеях у Римі «возз’єднали» Колос Костянтина: до залишків статуї давньоримського імператора Костянтина Великого (правив у 272—337 роках) додали вказівний палець лівої руки, який майже п’ять століть перебував у Луврі в Парижі.
Про це повідомляє італійське інформагентство ANSA.
Вважається, що Колос Костянтина був створений на початку IV століття й був близько 12 метрів у висоту. До нашого часу збереглися лише її фрагменти: голова (2,5 метра у висоту), ступні й кисті рук.
У 1471 році, в рік заснування Капітолійських музеїв, рештки Колоса Костянтина установі передав тодішній Папа Римський Сікст XVI. Уже тоді на кисті лівої руки не було двох фаланг вказівного пальця, і вважалося, що вони безповоротно зникли.
Але у 2010 році французька аспірантка Аврелія Азема припустила, що один із експонатів у Луврі насправді є частиною кисті Колоса Костянтина. У каталозі паризького музею він вперше з'явився у 1863 році й тривалий час вважався великим пальцем ноги невідомої статуї.
Через вісім років це припущення підтвердили за допомогою 3D-моделювання. І 28 квітня 2021 року, у 550-ту річницю з дня заснування Капітолійських музеїв, палець Колоса передали закладу на умовах «поновлюваної позики» — тобто Лувр може повертати його собі.
На церемонії встановлення пальця була присутня мерчиня Рима Вірджинія Раджі. Вона назвала подію прикладом «співпраці та синергії» її міста й Парижа й висловила сподівання, що вона привабить потенційних туристів до італійської столиці.