Через «мишачу чуму» в Австралії постраждав виправний центр. Тепер сотні ув'язнених переселяють, а заклад ㅡ ремонтують
Через масове нашестя мишей в Австралії з виправного центру Веллінгтона працівників довелося евакуювати, а ув'язнених ㅡ переселити до інших закладів. Миші пошкодили внутрішню частину інфраструктури центру, тож тепер там мають зробити ремонт та велике прибирання.
Протягом двох наступних тижнів з виправного центру мають перемістити понад 400 ув'язнених та 200 співробітників закладу. Більшість співробітників передислокують до в'язниць на заході штату Новий Південний Уельс, а ув'язнених відправлятимуть до низки інших закладів.
Комісар з питань виправної служби штату Новий Південний Уельс Пітер Северін заявив, що миші завдали такої шкоди, що легше було евакуювати людей на певний час. Зокрема, гризуни пошкодили внутрішню інфраструктуру в'язниці, погризли панелі й проводку. Окрім того, значну загрозу становлять кліщі, які поширюються через мишей.
«Здоров'я, безпека та добробут персоналу та ув'язнених є для нас пріоритетом номер один, тому нам важливо діяти зараз, щоб виконати життєво важливі роботи з відновлення», ㅡ сказав Северін.
Адміністрація в'язниці заявила, що обмежить роботу центру приблизно на 4 місяці, поки його будуть прибирати, ремонтувати та захищати від прийдешніх напастей.
Ймовірно, виправний центр постраждав через нашестя мишей, оскільки розташований у сільській місцевості.
Стів Генрі, дослідник національної наукової організації Державне об'єднання наукових і прикладних досліджень АвстраліїCSIRO, розповів, що навколо в'язниці є багато полів із посівами, тож миші могли вдертися до закладу, шукаючи їжі та притулку.
«Мишача чума» в Австралії
З серпня 2020 року в Австралії почала загострюватись проблема з мишами. Через сприятливі погодні умови та один з найбільших врожаїв у країні гризуни масово розплодились та почали спустошувати поля і прокрадатися в будинки, завдаючи мільйонні збитки фермерам.
Мишей стало так багато, що вони проникають у будівлі та машини людей. Масове нашестя вже охрестили «мишачою чумою» та «мишачим дощем». Намагаючись боротися з нашестям, державні органи дозволили фермерам використовувати отруту бромадіолон проти мишей, а також вирішили виділити 50 мільйонів доларів на програму з розробки технології «генного біоконтролю» для стерилізації мишей.
Однак проти таких заходів виступають екологи. Так, на тлі боротьби з гризунами в Австралії знайшли десятки мертвих птахів, які, ймовірно, отруїлися пестицидами. Екологи просять місцевих жителів добре подумати, перш ніж використовувати отруту проти гризунів, а також дотримуватись інструкцій на етикетці та не змішувати пестициди.