«Карантин вихідного дня» хочуть скасувати через суд. Заклади культури подали одразу три позови
До Окружного адміністративного суду Києва надійшло одразу три позови з вимогою скасувати встановлений Кабінетом міністрів «карантин вихідного дня».
Про це повідомляє пресслужба суду.
З позовами звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр. Усі вони позиваються до уряду.
Позивачі оскаржують пункт 15 постанови Кабміну від 22 жовтня «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів…» в редакції від 11 листопада 2020 року.
На думку позивачів, встановлені обмеження негативно плинуть на діяльність закладів культури та призведуть до втрат приблизно 50% їхніх доходів за вихідні дні. Наразі суд вирішує, чи відкривати провадження в адміністративній справі.
«Карантин вихідного дня»
Уряд запровадив його 11 листопада. Влада переконана, що це допоможе врятувати медичну систему від колапсу. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.
Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ. Детальніше про зміни читайте тут.
Протести у містах
Мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що у цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження, попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Краматорська, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.
Так, міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у місті не будуть вводити «карантин вихідного дня», оскільки виконком міської ради скасував для львів'ян вихідні у суботу та неділю. Те ж саме зробили в Івано-Франківську.
Протестують і самі підприємці, які намагаються зберегти роботу закладів. Багато кафе та ресторанів покладаються на літні майданчики, де не заборонено обслуговувати клієнтів. Але є більш креативні рішення. Наприклад, підприємець із Тернополя, власник ресторанів і хостелу, вирішив створити релігійну організацію «Братство лисих» для того, щоб його бізнес зміг працювати.