Через тіньову зайнятість держбюджет України втрачає близько 100 млрд гривень щороку
Майже кожен десятий українець працює нелегально, а через те, що не всі роботодавці декларують свої трудові відносини, державний бюджет України щороку втрачає близько 100 мільярдів гривень.
Про це розповів перший заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Андрій Харченко в етері «Українського радіо».
За його словами, за оцінками Міжнародної організації праці рівень тіньової зайнятості в Україні становить близько 9% зайнятого населення.
Представник Держслужби зазначив, що найбільші ризики використання незадекларованої праці — у закладах громадського харчування, торгівлі, будівництві та сільському господарстві.
У зв’язку з воєнним станом в Україні призупинили проведення планових і позапланових перевірок за дотриманням, зокрема, законодавства про працю.
Проте з 16 червня 2023 року Міністерство економіки дозволило Держпраці проводити позапланові перевірки.
Харченко наголосив, що роботодавець, який свідомо ухиляється від оформлення працівників, може бути притягнутий як до адміністративної відповідальності, так і до кримінальної.
Штраф за одного неоформленого працівника становить 10 мінімальних зарплат, тобто 67 тисяч гривень.
Нагадаємо, що ветерани та члени їхніх родин у межах грантової програми «Власна справа» отримають 21 мільйон гривень на створення власного бізнесу.
На грантові кошти переможці планують відкрити кав’ярню, пекарню, приватний лікарський кабінет, магазин вживаних речей, парк атракціонів для дітей просто неба, службу таксі та інше.