Чеські фермери приєднаються до протестів через аграрну політику ЄС та імпорт української продукції
Чеські фермери доєднаються до аграрних організацій Центральної та Східної Європи, які протестують проти аграрної політики Євросоюзу та імпорту продукції з України.
Про це пише суспільний мовник країни iRozhlas.
Так, чехи 19 лютого планують перекрити празьке шосе, щоб привернути увагу до «поганого становища чеського сільського господарства». Також вони передадуть листа міністру сільського господарства Мареку Виборному з вимогою до уряду вийти із Набір політичних ініціатив, висунутих Європейською комісією із загальною метою зробити Європу кліматично нейтральною до 2050 року«Зеленої угоди» ЄС.
Водночас аграрні організації закликали організувати протестний рух до прикордонних переходів.
«Наразі ми бачимо, що ціни на такі товари, як пшениця та курка, значно падають. Це пов’язано з підключенням і лібералізацією вільного ринку щодо України. Звичайно, я не можу на це вплинути (на протести — ред.), це законне рішення фермерів у Європі», — заявив міністр сільського господарства країни.
iRozhlas пише, що за останні тижні демонстранти, які вимагають кращих умов для фермерів, ускладнили транспорт і заблокували кордони у Франції, Німеччині, Польщі, Румунії, Іспанії та Португалії. Протести пов'язані не лише із зусиллями Євросоюзу щодо боротьби зі зміною клімату, а й з відкриттям ринку для української продукції.
За даними Чеської аграрної палати, організації з Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Литви та Латвії подали свої вимоги до влади щодо компенсації за дотримання нових правил, пов’язаних із захистом навколишнього середовища; полегшення у сфері бюрократії; прозорості системи субсидій; кращого регулювання товарів з України, що прямують до ЄС.