Чи мають українські спортсмени брати участь у змаганнях у Росії, щоб боротися за медалі — відповідає міністр спорту
Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт зазначив, що багато ліцензійних змагань до Олімпіади відбувається на території Росії. Відмова від участі у них означає подальше непроходження на Олімпійські ігри.
Про це він розповів в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
Гутцайт зазначив, що, з одного боку, без участі у ліцензійних змаганнях не обійтися, а з іншого — міністерство спорту не фінансує участь у змаганнях на території Росії. Натомість спортсмени їздять коштом федерацій.
«Спортсмени для себе ухвалюють таке рішення, це їх особиста справа. [...] Багато ліцензійних змагань до Олімпіади відбувається у Російській Федерації. Якби ми туди не поїхали, то потім би не поїхали на Олімпіаду. Потім ще б були менші делегації, як результат ще менше медалей. Що нам робити? Закрити спорт?», — зазначив Гутцайт.
До прикладу він згадав фехтувальника Ігоря Рейзліна.
«Ігор Рейзлін виборов срібну нагороду [цьогоріч на Олімпіаді Рейзлін здобув "бронзу" — ред.], але він, можливо, не потрапив би на Олімпійські ігри, якби за три місяці до того вони не поїхали на перші та останні цьогоріч ліцензійні змагання, які відбувалися в Казані. Всі б кричали "зрада", мовляв, ще менше медалей. А що нам робити, якщо, на превеликий жаль, велику кількість змагань проводять у Росії?», — каже міністр.
Він зауважив, що міністерство говорило зі спортсменами щодо уникнення спілкування з російськими ЗМІ чи російськими спортсменами на Олімпіаді в Токіо.
«Але потрібно розуміти, що коли спортсмен перемагає — він радіє, у нього сплеск емоцій. Тому такі ситуації, на жаль, трапляються», ㅡ зазначив Гутцайт, маючи на увазі, зокрема, і фото української легкоатлетки Ярослави Магучіх з росіянкою.
В інтерв'ю «Українській правді» він також зазначив, що на молоду легкоатлетку не варто тиснути, «якщо ми не хочемо втратити ще цю спортсменку, щоб потім не говорили, що від нас їдуть спортсмени».
«Вона повернулася героїнею з бронзовою медаллю з Олімпіади, підняла український прапор. А будемо тиснути — їй запропонують гроші і вона поїде. А потім знову будуть говорити, що винен міністр, президент, що не втримали», — цитує видання слова міністра.
Водночас міністр сказав, що в олімпійській хартії йдеться про те, що «спорт поза політикою», але на питання, чи може це працювати під час війни, відповів: «Потрібно себе максимально контролювати».