Чи можна відчути на дотик віртуальну реальність? Тепер так ㅡ Facebook показав прототип спеціальної рукавички

Дослідницький підрозділ компанії Meta (Facebook) Reality Labs показав прототип рукавички, що дозволяє користувачеві тактильно відчувати віртуальні предмети. Ця розробка має стати частиною майбутніх технологій взаємодії в доповненій та віртуальній реальності.

Про це повідомив директор Reality Labs Шон Келлер.

Рукавичка обладнана 15 ребристими й надувними пластиковими накладками, які розташовані на долоні та пальцях. З їхньою допомогою пристрій передає тактильні відчуття. До того ж користувачам стає доступною низка складних відчуттів, зокрема тиск, текстура та вібрація, щоб створити ефект відчуття віртуального об’єкта руками.

Коли ви надягаєте рукавичку та входите у Віртуальна реальністьVR або Доповнена реальністьAR, система регулює рівень роздування, створюючи тиск на різні частини руки. Якщо торкнутися віртуального об’єкта, можна відчути, як він тисне на вашу шкіру. Разом із візуальними та звуковими сигналами це створює ілюзію фізичного дотику.

Працювати над цією технологією почали ще з 2014 року. Свій перший прототип — палець з одним приводом — компанія розробила у 2015 році. У Reality Labs упевнені, що така технологія разом із гарнітурами стане неодмінною частиною віртуальної взаємодії.

«Ви зможете поєднати їх [рукавички] з гарнітурою віртуальної реальності для захопливого досвіду, як-от гри на концерті або в покер у метавсесвіті... Вони також будуть працювати з окулярами AR. Ці рукавички ㅡ не просто периферійний пристрій, вони зроблять віртуальний світ відчутним на дотик», — зазначають у Reality Labs.

Не перша така технологія

2 листопада очільник компанії Meta Марк Цукерберг оголосив про розробку сенсора з високою роздільною здатністю для тонкої «шкіри», аби штучний інтелект також сприймав світ на дотик.

ReSkin ㅡ еластомер, що деформується, із вбудованими магнітними частинками. Коли він якось деформується, навколишній магнітний сигнал змінюється. Ця технологія має допомогти внести дотик до моделі відчуттів ШІ.

Марк Цукерберг заявив, що це «на крок наближає нас до реалістичних віртуальних об’єктів і фізичних взаємодій у метавсесвіті».

Cпівавтор: Маркіян Климковецький