«Цифра росте». В Україні розслідують 274 випадки сексуального насильства під час війни — Зеленська
Офіс генерального прокурора станом на сьогодні, 4 березня, розслідує 274 кримінальних провадження за фактами сексуального насильства під час війни.
Про це повідомила перша леді Олена Зеленська під час конференції «Відновлення прав постраждалих від СНПК: Елемент миру та світової безпеки», передає журналістка hromadske.
«Цифра росте і, як не дивно говорити про це в межах цієї теми, але це позитивний маркер. Він свідчить про те, що постраждалі з часом все більше наважуються говорити і свідчити», — зазначила вона.
Так, загалом прокурори розслідують 274 справи. Ця цифра включає лише випадки, про які стало відомо. Не всі жертви сексуального насильства готові заявляти про злочин щодо них.
«Це дуже відважні люди. Багато з них знаходять сили, щоб не тільки давати свідчення, але й допомагати іншим. Вони перетворюють свою травму на силу», — зазначила перша леді.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства під час війни?
- Якщо є змога, знайдіть для себе безпечніше місце.
- Зверніться по медичну допомогу та для фіксації тілесних пошкоджень і стану здоров’я до закладів охорони здоров’я за номером 103.
Необхідно повідомити про злочин органам влади:
- Нацполіції: 102;
- прокуратурі: дані за регіонами;
- військовій адміністрації за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.
Максимально задокументуйте злочин. За можливості проведіть фото/відеофіксацію, знайдіть можливих свідків. У разі потреби зверніться по психологічну та юридичну підтримку.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства на окупованих територіях?
Тоді повідомте про злочин в Офіс генпрокурора на:
- телефонну лінію щодо злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту: 096 755 0240 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal);
- електронну пошту conflict2022@gmail.com. У листі потрібно вказати ПІБ та засоби електронного зв'язку.
Де отримати психологічну та юридичну підтримку?
- Контактний центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 або сайт www.legalaid.gov.ua.
- Урядовий контакт-центр 1547 або сайт www.1547.ukc.gov.ua.
- Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації — 116 123 або www.facebook/com.lastrada.ukraine.