Ціни на електроенергію для українців не підвищуватимуть до кінця опалювального сезону — Міненерго

У Міністерстві енергетики повідомили, що ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною до кінця опалювального сезону — тобто до кінця березня 2023 року.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міненерго.

На засіданні Кабміну 28 жовтня урядовці ухвалили постанову, яка передбачає продовження дії спеціальних обов’язків, покладених на учасників ринку електричної енергії.

Так, пільгові ціни на електроенергію для побутових споживачів зберігатимуться протягом осінньо-зимового періоду — до 31 березня 2023 року.

Міністр енергетики Герман Галущенко пояснив, що в такий спосіб хочуть «запобігти додатковому фінансовому навантаженню на громадян». Він подякував кожному за своєчасну оплату електроенергії, оскільки це «надзвичайно важливо» для стабільної роботи енергокомпаній та ремонтів об’єктів і обладнання, пошкоджених через російські атаки.

Ціни на електроенергію для населення знизили ще 1 жовтня 2021 року. Для індивідуальних побутових споживачів фіксований тариф становить 1,44 грн/кВт год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год — якщо споживається понад 250 кВт год на місяць.

Разом із тим тариф 1,68 грн/кВт год незалежно від обсягу споживання встановлений для Гуртожитків, юридичних осіб, які є власниками або балансоутримувачами майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у частині задоволення власних потреб ВПО, у дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі та освітлення території, для релігійних організацій в частині використання електричної енергії для комунально-побутових потребколективних побутових споживачів. Також цей тариф діє у багатоквартирних житлових будинках за використання електроенергії для Роботи індивідуальних теплових пунктів, котелень, ліфтів, насосів, домофонів та освітлення дворів, східців і номерних знаків. Також постановою цей перелік доповнено цілями споживання на аварійне та евакуаційне освітлення, протипожежні системи, системи вентиляції, димовидалення та кондиціонування, системи сигналізації та авіаційні маякитехнічних цілей.

Опалювальний сезон

Наразі в запасах України — майже 14 млрд кубів газу та 2,2 млн тонн вугілля. Ключове завдання для Міненергетики, Мінрозвитку громад та решти відповідальних органів на найближчі тижні — вийти на 100% готовності до опалювального сезону. На початок опалювального сезону заплановано накопичити 14,5-15 млрд кубів газу.

У «Нафтогазі» попереджали, що на українців чекає, ймовірно, найхолодніша зима за останні десятиліття. Температура в приміщеннях буде на рівні 17–18°C, що приблизно на чотири градуси нижче за норму.