Ціни на нафту впали до найнижчого рівня з моменту повномасштабного вторгнення росії
Ціни на нафту впали до найнижчого рівня з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну через невтішні глобальні економічні прогнози.
Про це пише Reuters.
Так, ф'ючерси на нафту марки Brent 7 вересня впали на 3,40 долара, або 3,66%, до 89,43 долара за барель, досягнувши найнижчого рівня з 3 лютого. Вперше з 8 лютого ціна є нижчою за 90 доларів за барель.
Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 3,42 долара, або 3,94%, до 83,46 долара, досягнувши найнижчого рівня з 24 січня.
Ціни ідуть до низу через побоювання, викликані наближенням ризиків рецесії та несприятливими даними торгівлі у Китаї.
«Привид рецесії, що виснажує попит у західному світі, дедалі ближче до того, щоб стати реальністю, оскільки стрімке зростання інфляції та зростання відсоткових ставок впливають на споживання», — сказав аналітик PVM Стівен Бреннок.
Рейтингове агентство Fitch 6 вересня також заявило, що зупинка газопроводу «Північний потік-1» підвищила ймовірність рецесії в єврозоні.
Очікується, що Європейський центральний банк різко підвищить процентні ставки на засіданні 8 вересня. Засідання Федеральної резервної системи США відбудеться 21 вересня.
Слабкі економічні дані з Китаю на тлі його суворої політики щодо COVID-19 також посилили побоювання щодо попиту. Імпорт сирої нафти до країни у серпні впав на 9,4% у порівнянні з роком раніше.
Ембарго на нафту з рф
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає відмову від імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купував в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилав рф 400 млн доларів. Це становило близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.