«Цинічна політична розправа»: ОПЗЖ прокоментувала підозри Медведчуку та Козаку
В «Опозиційній платформі — За життя» прокоментували підозри народним депутатам Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. Політсила вважає це «розправою над головою політради найбільшої опозиційної партії».
Про це повідомила пресслужба ОПЗЖ.
«Попри безпрецедентний тиск і погрози, використання адміністративного ресурсу і нападу націонал-радикалів, які забезпечені повною підтримкою влади Зеленського, партія продовжує активну політичну діяльність», — запевнили у політсилі.
У партії кажуть, що українська влада не змогла обґрунтувати санкції, які щодо Медведчука вводили раніше. Там додали, що ОПЗЖ та Медведчук 9 травня продемонстрували, що «берегтимуть пам'ять про перемогу у Великій вітчизняній війні», а їхні ідеї нібито поділяє більшість суспільства.
Саме через це, вважають в ОПЗЖ, «влада відповіла політичними репресіями проти Віктора Медведчука».
«Такі дії влади — відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади», — йдеться в повідомленні.
11 травня Служба безпеки України прийшла з обшуками в будинок на вулиці Монтажників у Києві. За цією адресою розташований будинок Віктора Медведчука.
Як зазначили нам джерела в правоохоронних органах, слідчі СБУ також проводять обшуки в кабінетах Медведчука в офісі ОПЗЖ, що на вул. Великій Васильківській у Києві, та ще у двох житлових будинках народного депутата у столиці.
Невдовзі після появи інформації про обшуки генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що підписала підозри Медведчуку та Козаку про держзраду та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.
Медведчук у центрі уваги
19 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.
Зокрема, арештували частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — основного джерела постачання російського дизпалива до України.
Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього. Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.
У партії ОПЗЖ ці санкції розцінюють як «спланований акт політичних репресій». Сам Медведчук каже, що готовий до затримання спецслужбовцями. Водночас він переконаний, що «СБУ займається фальсифікацією даних і доказів». Політик уже подав позов до суду.
Крім того, на початку березня відбулися масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов'язують з Медведчуком. Її підозрюють у несплаті 240 мільйонів гривень податків.