CIT: стягування сил РФ до кордонів України відбувається повільніше, але може перевищити минулу кризу

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) опублікувала нові докази перекидування сил Росії до українських кордонів. Цей процес відбувається повільніше, ніж було у квітні. Але за такого ж темпу до січня кількість російських військових біля кордонів може перевищити минулі показники.

Про це йдеться в матеріалі Conflict Intelligence Team.

Розслідувачі виявили, що в районі залізничної станції «Маслівка» у передмісті Воронежа біля колій стоять бойова машина піхотиБМП-2, самохідні артилерійські установки «Мста- С» та танки Т-80У. Останні є на озброєнні 4-ї гвардійської Кантемирівської танкової дивізії, чию техніку раніше цієї осені помітили в районі Курська.

На відео з TikTok CIT помітили також танковий транспортер, який везе один із танків у південному напрямку — у бік полігону «Погоново».

19 листопада на станції «Мічуринськ-Воронезький» зафільмували ешелон з боєприпасами, машинами хімічної розвідки РХМ-6 і важкою вогнеметною системою «Сонцепек». Ймовірно, він міг перевозити техніку 20-го полку Війська радіаційного, хімічного та біологічного захистуРХБЗ, який входить до складу 1-ї гвардійської танкової армії та дислокується за 10 км від станції Ілліно.

Окрім полігону «Погоново», у CIT зауважили прибуття російських військ до окупованого Криму. Йдеться, зокрема, про 34-у окрему мотострілецьку бригаду, завантаження якої зняли у Ставропіллі 11 листопада.

Там також помітили 42-у гвардійську мотострілецьку дивізію, ешелон із танками Т-72Б3, який потрапив на відео дорогою до Криму. У 2008 році ця дивізія брала участь у війні в Грузії.

У CIT зазначають, що ешелон із танками прямує на станцію «Айвазовська», куди у квітні везли війська 58-ї армії. Тоді вони розташувалися на полігоні «Опук» на Керченському півострові в Криму.

Окрім того, за даними CIT, до кордону України звозять техніку «у кількості, що насторожує». Так, з'явилися відео, де ешелони з БМП-3 та БТР-82 прямують із Буя, де розташована 22-а центральна база зберігання техніки, до міста Валуйки за 23 км від кордону з Україною, де базується 3-та мотострілецька дивізія.

Розслідувачі резюмують, що зараз перекидання військ відбувається повільніше, ніж під час попередньої кризи.

«Так чи інак, ми згодні з оцінками розвідок, що готовність до можливої ​​операції на підконтрольній українській владі території буде досягнута щонайменше не раніш як на початку наступного року», ㅡ йдеться у звіті CIT.