Цьогоріч кількість вбивств журналістів по всьому світу збільшилась вдвічі — Комітет захисту журналістів
Кількість журналістів, вбитих під час виконання службових обов'язків, у 2020 році збільшилася вдвічі у порівнянні з минулим роком.
Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).
Так, цього року було вбито щонайменше 30 журналістів, причому смерть 21 з них була помстою за їхню роботу. Для порівняння, у 2019 році комітет зафіксував лише 10 таких вбивств.
Всього минулого року вбитими з підтвердженим мотивом вважають 26 журналістів ㅡ це найнижчий показник з 2000 року.
Водночас комітет все ще розслідує смерті 15 журналістів, щоб визначити, чи була їхня робота головним мотивом вбивства. Наразі дані про вбивства журналістів у період з 1 січня по 15 грудня цього року вже значно перевищують дані за весь 2019 рік.
Згідно зі звітом CPJ, кількість вбивств через помсту за журналістські репортажі значно зросла в порівнянні з попереднім роком, водночас кількість загиблих внаслідок військових конфліктів істотно знизилась.
Так, цього року підтвердили лише три випадки вбивств журналістів під час бойових дій. Це пояснюють зниженням інтенсивності конфліктів на Близькому Сході та пандемією COVID-19, яка ускладнила можливість журналістів подорожувати.
Як працює комісія?
Комісія захисту журналістів збирає дані про випадки смертей журналістів з 1992 року. Обставини кожної смерті члени комісії перевіряють особисто і включають їх у перелік тільки тоді, коли є вагомі докази, що журналіст був убитий через свою роботу.
Якщо мотиви вбивства незрозумілі, але є ймовірність, що журналіст загинув через свою роботу, комітет класифікує справу як «непідтверджену» і продовжує розслідування.
Так, до списку CPJ не потрапляють журналісти, які померли від хвороб, були вбиті в автокатастрофах або внаслідок падіння літаків (тільки якщо аварія не була викликана ворожими діями).