Цюрих, Париж і Гонконг стали найдорожчими містами світу. Київ на тлі пандемії втратив позиції
Цюрих, Париж і Гонконг розділили перше місце серед міст, в яких найдорожче жити. Київ же став одним із міст, які за останні 12 місяців подешевшали.
Про це йдеться у звіті видання The Economist «Worldwide Cost of Living 2020».
Пандемія коронавірусу змінила вартість життя у 133 містах світу. Найбільше ціни зросли на тютюн та на дозвілля (включає витрати на побутову техніку). Натомість найбільше впали ціни на одяг. Укладачі рейтингу вказують, що під час пандемії у людей змінилося розуміння того, які товари їм дійсно необхідні, а які ні.
До п'ятірки найдорожчих міст також потрапили Сінгапур, Тель-Авів та Осака (разом з ізраїльським містом на 5-ій позиції). Найдешевшими містами стали Дамаск, Ташкент, Лусака, Каракас і Алмати.
Українська столиця потрапила до десятки міст, які за останні 12 місяців подешевшали. Так, Київ набрав 53 бали (чим вищий бал, тим дорожче життя у місті) і опинився на 101 позиції, хоча ще на початку року був на 86-му місці.
Ціни у всіх містах у рейтингу порівнюють з Нью-Йорком. Індекс цін в американському місті встановлюють на рівні 100 пунктів. Укладачі рейтингу враховували вартість 138 товарів і послуг у 133 містах, зокрема вартість їжі, напоїв, засобів особистої гігієни, вартість проїзду в транспорті, комунальні платежі, витрати на відпочинок тощо.
Що очікувати від 2021 року?
Вартість життя залежить від того, як розвиватиметься пандемія коронавірусу, вказують у звіті. Експерти зазначають, що основна тенденція залишиться і в 2021 році: витрати будуть обмеженні, через що ціни будуть змушені знижуватися. Так, споживачі, ймовірно, більше купуватимуть речей для дому, переживатимуть за якість інтернету. А такі витрати як на одяг чи на відпочинок поза домом стануть меншими.
Очікується, що у 2021 зросте частка онлайн-покупок, між інтернет-магазинами зросте конкуренція. Також автори індексу припускають, що буде збільшуватися частка місцевої продукції через пандемію.