ДАБІ в останній день роботи дозволила побудувати житловий комплекс на території київського університету
Державна будівельно—архітектурна інспекція в останній перед ліквідацією день роботи видала дозвіл на великий житловий комплекс на території Національного авіаційного університету в Києві. Останні два тижні установа працювала без вихідних та видала стільки дозволів, скільки зазвичай видає за два місяці.
Про це повідомляють «Економічна правда» та фахівець з питань містобудування Георгій Могильний з посиланням на дані в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.
Житловий комплекс складатиметься з 14 будинків, у яких буде 1659 квартир загальною площею 107,3 тисяч квадратних метрів. Зауважимо, що за весь перший квартал 2021 року у Києві ввели в експуатацію лише 145,06 тисяч квадратних метрів житла.
Могильний зазначив, що таке зведення на території університету незаконне, тому що воно не відповідає Генеральному плану міста Києва. Крім того, таке обмеження існує у містобудівних нормах від 2014 року.
Могильний розповів, що перед своє ліквідацією ДАБІ працювала 14 днів без вихідних. За цей час установа видала 405 дозволів на будівництво — для порівняння, за попередні 8 місяців там дозволили 1 621 будівництво.
«Останній тиждень видані документи навіть не знаходили у Єдина державна електронна система у сфері будівництваЄДЕССБ, але сьогодні публічно все відкрили. Я спокійно витримав перший десяток дозволів з порушенням висотних обмежень у Києві й Генплану, ЖК під виглядом готелів, перевищенням щільності забудови в рази», — зазначив Могильний.
Ліквідація ДАБІ
Державна будівельно-архітектурна інспекція, яка займалася державним архітектурно-будівельним контролем та наглядом, працювала до 15 вересня. Тоді уряд передав її функції новій установі — Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ).
Як розповів міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, така процедура відбувалася у межах реформи містобудування. Каже, що жоден співробітник ДАБІ не працює у новоствореній установі.
Чернишов запевняє, що в роботі ДІАМ буде мінімізований людський фактор в роботі, а також цифровий процес отримання дозволів, що нівелює корупційні ризики: «У ДІАМ рішення про необхідність проведення перевірок ухвалюватиме не чиновник, а система».
Уряд вирішив ліквідувати ДАБІ ще у березні 2020 року. У межах реформи також вирішили створити Державну сервісну службу містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання в містобудуванні.