Данія виділила $43 млн на розвиток свого бізнесу в Україні

Уряд Данії виділив щонайменше 300 мільйон крон (приблизно 43 млн доларів) на розвиток бізнес—проєктів данських компаній в Україні.

Про це повідомляється на сайтах данського уряду та Міністерства економіки України.

Про виділення додаткових коштів оголосили під час Другого інвестиційного форуму з відбудови України за участю першої леді Олени Зеленської в Копенгагені. Як розповіли в Офісі президента України, участь у заході підтвердили понад 100 данських компаній. Серед них і ті, які вже працюють в Україні, і ті, що шукають можливості для виходу на український ринок.

Кошти призначені данським компаніям, які інвестують та реалізують свої бізнес-проєкти в Україні.

«Я пишаюся, що данський бізнес такий прихильний до України. І компанії, які експортують в Україну, і компанії, які інвестують у країну, і фонди, які різними способами підтримують роботу з відбудови української землі», — заявив міністр бізнесу Данії Мортен Бедскоу.

Міністр закордонних справ Ларс Люкке Расмуссен наголосив, що інвестування в Україну потрібно зробити «максимально привабливим», бо «що сильнішою є економіка України, то більше шансів виграти війну та швидше відновити мир».

Олена Зеленська нагадала, що Данія взяла під патронат відбудову Миколаївської області. Три місяці тому там відкрилася філія данського посольства.

«За рівнем військової допомоги у відсотках ВВП Данія посідає друге місце у світі. Україна знає й цінує це. З вашого боку це не лише підтримка України. Це набагато більше це внесок у захист усього світу», — додала Зеленська.

Більше про фонд

Уряд Данії заснував Дансько-український фонд у березні 2023 року. Він координує зусилля Данії, спрямовані на довгострокову підтримку України у військовій, гуманітарній та економічній сферах.

Зокрема, скандинавська країна створила державну схему позик та гарантій під управлінням Данського експортно-інвестиційного фонду (ДЕІФ) із першим виділеним траншем на суму 144 мл доларів, що націлена на реконструкцію критичної інфраструктури України.

Співпраця зосереджена на напрямах, де Данія має переваги, як-от зелена трансформація економіки, централізоване тепло- та водопостачання, суднобудування, розвиток портової інфраструктури, транспорт та логістика, інфраструктура, ефективне урядування та підтримка малого і середнього бізнесу.

Передбачалося, що ДЕІФ фінансуватиме проєкти із залученням до 50% українського компонента. Водночас головною умовою фінансування є те, що економічний інтерес данської сторони має перевищувати 30% вартості контракту.