ДБР отримало дозвіл суду для спецрозслідування щодо підозри у держзраді Миколи Азарова
Державне бюро розслідувань отримало дозвіл суду на спеціальне досудове розслідування щодо колишнього прем’єр—міністра України Миколи Азарова. Його підозрюють у держзраді за попередньою змовою групи людей через угоду про перебування російського флоту в Криму.
Про це повідомили у ДБР.
Слідство встановило, що під час підписання угоди між Україною та рф щодо питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України 21 квітня 2010 року колишній прем’єр діяв в інтересах рф і на шкоду Україні.
«Зміст та умови цієї угоди були нав’язані у Москві президентом рф дмитром медведєвим напередодні її підписання 21 квітня 2010 року. Повністю розуміючи наслідки підписання цієї угоди для України, колишній прем'єр-міністр створив умови для продовження перебування чорноморського флоту рф на території України на 25 років», — зазначають у бюро.
У ДБР наголошують, що це сприяло нарощуванню (замість виведення) військової техніки та особового складу збройних сил росії в Україні, які були використані під час окупації АР Крим та міста Севастополя у 2014 році.
Окрім того, бюро заявляє, що проєкт угоди перед підписанням навіть не пройшов правової експертизи. Слідчі ДБР отримали оригінали документів, які, як зазначається, свідчать про цілеспрямовані дії високопосадовців України на шкоду суверенітету й територіальній цілісності держави за вказівкою вищого керівництва рф.
У попередній змові звинувачують також президента-втікача віктора януковича. Обидва в межах кримінального провадження оголошені в розшук.
Про що йдеться?
Колишній президент-утікач віктор янукович 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України угоду з росією про продовження на 25 років строку перебування чорноморського флоту рф у Севастополі.
Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ рф та умови їхнього перебування на території України, зазначають прокурори.
Тому з 20 лютого 2014 року військовослужбовці чорноморського флоту росії, взаємодіючи з іншими підрозділами зс рф, здійснили військову окупацію та подальшу анексію півострова Крим.
У березні 2021 року Рада національної безпеки та оборони доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод. Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що СБУ має «з'ясувати обставини, у який спосіб 236 депутатів голосували щодо цього питання».