«Декого змушують здавати відбитки пальців і б'ють» - дослідник про антиміграційну політику Угорщини

Більшість біженців, які потрапляють до Угорщини з країн Близького Сходу не мають наміру лишатися у цій країні, в тому числі, через жорстку антиміграційну політику, таку думку в інтерв'ю Громадське.Світ висловив Aль-Хакам Шаар, дослідник Школи публічної політики у Центральноєвропейському університеті, Будапешт та активіст Угорської групи солідарності з мігрантами. 

Він вважає, що паркан, який уряд зводить на кордоні із Сербією навряд чи стримає потік біженців і радше слугує меседжем від угорського уряду, що той не дозволить проникати на територію Угорщини. Уряд також ланує збільшити кількість поліцейських на кордоні й запровадити патрулювання гелікоптерами.

«Угорський уряд діє досить жорстко щодо тих, хто шукає притулку. Та багато людей намагаються допомагати, приносять їжу, надають посильну допомогу на станціях, куди прибувають біженці. Попри те, що більшість відправляють назад у Сербію, багатьох утримують понад 2, а подекуди й 6 місяців. Їх можуть тримати у центрах, які розміщені неподалік вокзалів. Багатьох у цих центрах змушують здавати відбитки пальців, є повідомлення - наразі вони перевіряються - що часом до них застосовується фізична сила. За словами деяких свідків, іноді людей навіть б' ють, - зазначає Аль-Хакам. - Якщо ж вони співпрацюють, їх відправляють у центри для біженців, де вони можуть подати заявку на відповідний статус, але не відправляють в жодну країну, відтак у цих центрах накопичуєтсья багато людей».

Багатьом сирійцям, зазначає дослідник, дають 5-річний статус захисту, але вони не можуть запрошувати родини, возз'єднуватися з ними впродовж 1-2 років. Іракцям та афганцям, за словами Аль-Хакама, іще важче у цьому сенсі. Попри те, що існує багато громадських ініціатив, які виступають проти подібної політики уряду, угорській владі вдається грати на ксенофобських настроях.

«Угорщина успішно розігрує карту ксенофобії, намагаючись продемонструвати, що ці люди є іноземною загрозою, що вони можуть навіть бути пов'язані з тероризмом, або що приїхали, аби забирати роботи угорців. Словом, бійтеся їх», - говорить Аль-Хакам.

hromadske.tv