Делегація Росії відмовилася брати участь у засіданні асамблеї ОБСЄ, де обговорювали резолюції щодо Криму та Білорусі

Під час засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ у Відні спалахнула суперечка через резолюції стосовно анексованого Криму та Білорусі. Російська делегація заявила про порушення регламенту і «політизовані рішення» та перервала свою участь у засіданні.

Про це пише Deutsche Welle.

Зокрема, одна з резолюцій стосувалась оцінки дій Росії щодо України та окупованого Криму, а інша ㅡ засуджувала дії самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка щодо опозиції. Ці документи підтримали 126 та 122 члени асамблеї відповідно.

Однак, на думку російської делегації в ПА ОБСЄ, це суперечило регламенту. Глава делегації РФ Петро Толстой звинуватив організацію в «політизованих рішеннях» та на знак протесту покинув засідання.

Пізніше у своєму Telegram-каналі він заявив, нібито резолюція «була ухвалена з порушенням регламенту, оскільки для ухвалення документа потрібно 2/3 голосів усіх членів Асамблеї, а не присутніх в залі парламентаріїв».

«Асамблея включила до порядку денного чергову обурливу русофобську заяву, авторами якої передбачувано є наші найближчі злісні сусіди ㅡ Україна. Так, в Парламентській асамблеї ОБСЄ був справді гарячий день, як і в самому Відні: ми знову боролися з шулерами, бандерівцями і русофобською меншістю... З такими персонажами в нас різні дороги», ㅡ написав він.

Від участі в засіданні в режимі відеоконференцзв'язку відмовився і перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ РФ Володимир Джабаров.

«Ми підтримуємо свого керівника і від'єднуємося від відеоконференції», ㅡ цитує його ТАСС.

Про що ця резолюція?

Як зазначив голова делегації Верховної Ради в ПА ОБСЄ Микита Потураєв, який представляв ініційовану Україною резолюцію, вона засуджує анексію Криму та окупацію окремих районів Донецької та Луганської областей, військові злочини бойовиків на тимчасово окупованих українських територіях.

Окрім того, резолюція засуджує намагання Росії, всупереч міжнародному праву, заблокувати Керченську потоку та Азовське море. Нагадаємо, 1 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон, який дозволив Росгвардії блокувати акваторію в Керченській протоці.

«Попри відвертий шантаж Росії, яка погрожувала у разі підтримки української резолюції вийти зі складу ПА ОБСЄ, делегації країн-симпатиків України, так само як і керівництво Парламентської Асамблеї, проявили стійкість і єдність», ㅡ написав Потураєв у Facebook.